Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Niedziela, 12 lipca 2015

Rabo-Liv Giro Rosa: Kasia Niewiadoma już 4.

(Fot. Rabo-Liv)
Katarzyna Niewiadoma zajęła w Nebbiuno piąte miejsce podczas ósmego etapu wyścigu kolarskiego Giro Rosa - jazdy indywidualnej na czas (21,7 km). W klasyfikacji generalnej awansowała na czwartą pozycję. Do prowadzącej Holenderki Anny Van Der Breggen traci 1.46 min.

Inne startujące w wyścigu Polki zajmują odległe lokaty: 22. jest mistrzyni kraju Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini - strata 22.11), 36. Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana - 34.31), 64. Ewelina Szybiak (Aromitalia Vaiano - 1:12.02) oraz 65. Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans - 1:12.34).


Rywalizacja zakończy się w niedzielę w San Domenico di Varzo.

Giro Rosa (poprzednie nazwy Giro d'Italia Femminile, Giro Donne) jest obecnie najdłuższym i najtrudniejszym wyścigiem kolarskim kobiet, organizowanym od 1988 roku. Dotychczas najlepszym wynikiem z Polek mogła się pochwalić Sylwia Kapusta, która w 2011 roku zajęła w klasyfikacji generalnej ósme miejsce.Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda