Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Wtorek, 24 maja 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański Giro: Rafał Majka nadal w czołówce

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Zwycięstwem Alejandro Valverde (Team Movistar) zakończyła się zacięta rywalizacja na 16. etapie Giro d’Italia. Na drugim miejscu zmagania ukończył Steven Kruijswijk (Team LottoNl-Jumbo), który powiększył przewagę nad najgroźniejszymi rywalami w klasyfikacji generalnej. 9. finiszował Rafał Majka (Tinkoff).

Po dniu przerwy kolarze uczestniczący w 99. edycji Giro d’Italia musieli zmierzyć się z nie lada wyzwaniem, jakim był etap Bressanone – Brixen-Andalo, gdzie oprócz górskich wspinaczek na kolarzy czekału piekielne zjazdy.


Najlepiej z trudnościami etapu prowadził sobie Valverde, dla którego by to pierwszy sukces etapowy w Giro d’Italia. Hiszpan od samego początku wyglądał bardzo świeżo, a jego mordercze tempo przetrwali tylko Steven Kruijswijk (Team LottoNl-Jumbo) i Ilnur Zakarin (Team Katusha).

Na 9. miejscu z niewielką stratą do najlepszych finiszował Rafał Majka. 30. był o wiele lepiej czujący się Paweł Poljański, a 142. Łukasz Wiśniowski.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda