Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Giro d`Italia | Giro

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Giro d`Italia

Źródło:  "s24.pl"
Sobota, 16 maja 2015

CCC Sprandi Polkowice Widać "Cycki" na Giro

(Fot. CCC Sprandi Polkowice)
Piątek był kolejnym dniem, podczas którego kolarzom CCC Sprandi Polkowice udało się podkreślić swoją obecność w Giro d'Italia. Nasze "cycki" brały udział w ucieczce dnia, a jeden z nich finiszował w dysze!

Tym razem to Nikolay Mihaylov pokonał przeszło 220 kilometrów najdłuższego etapu tegorocznej edycji włoskiego wielkiego touru w odjeździe, podczas gdy Grega Bole dobrze zaprezentował się w końcówce zajmując miejsce w czołowej "10" - był ósmy.


- Naszym planem było kolejny raz znaleźć się w ucieczce i tym razem to ja zdołałem odjechać. To był dla mnie bardzo długi dzień. Początkowo było niezwykle wietrznie, co kosztowało nas wiele energii. Daliśmy z siebie wszystko, jednak zbyt wiele drużyn zainteresowanych było doprowadzeniem do finiszu z dużej grupy - powiedział po zakończeniu 7. etapu Mihaylov. - Mamy już za sobą siedem dni ścigania, czuję jednak, że moja forma rośnie. Mam nadzieję, że osiągnę jej szczyt podczas trzeciego tygodnia i będę w stanie wspomóc drużynę w odniesieniu sukcesu etapowego.

Na 20 kilometrów przed linią mety kolarze Tinkoff Saxo przejęli kontrolę nad rozpędzonym peletonem, dyktując tempo zniechęcające do przeprowadzanie akcji zaczepnych. Czterech zawodników CCC Sprandi Polkowice zdołało utrzymać się w głównej grupie, między innymi Grega Bole. Wspierany przez Marka Rutkiewicza, Słoweniec ukończył etap na 8. pozycji, co jest jak dotąd najlepszym rezultatem "pomarańczowej" drużyny w tegorocznym Giro.

- To był niezwykle trudny etap zwieńczony ciężką końcówką. Dobrze czułem się na podjazdach, a kiedy wyścig wkroczył w decydującą fazę, musiałem walczyć o pozycje. Na zjeździe Sylwester Szmyd, Bronislau Samoilau i Marek Rutkiewicz osłaniali mnie od niebezpieczeństw, a "Rutek" rozprowadził mnie również podczas sprintu. Nie miałem aż tak dobrej "nogi", jak wcześniej i zabrakło mi energii by walczyć o etapowe podium - wyjaśnił Bole.

AG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: +2 Głosów: 2

Dodano: 2015-05-16 20:21:06
Dodał: '~Anonim'

Re: Widać "Cycki" na Giro

..na mecie

Ocena: 0

Dodano: 2015-05-16 22:31:24
Dodał: '~Anonim'

Re: Widać "Cycki" na Giro

a lider Paterski??

Ocena: 0

Dodano: 2015-05-18 01:34:52
Dodał: '~anonim'

tylko szmydt

Tm tylko Szymydt sie nadaje na te wielkie gory. Reszta na Helene tour to sie zdadzam ale Giro to za dlugie I za strome.

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda