Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Giro d`Italia | Giro

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Giro d`Italia

Źródło:  "s24.pl"
Środa, 9 kwietnia 2014

IMG Studio/Szymon Gruchalski Sebastian Henao przed debiutem w Giro d'Italia

(Fot. IMG Studio/Szymon Gruchalski)
Kolumbijczyk Sebastian Henao (Team Sky) wystartuje w tegorocznej edycji wyścigu Giro d'Italia, co będzie dla niego debiutem we włoskiej imprezie. Młodszy brat Sergio Henao przyznał, że jest z tego powodu niezwykle szczęśliwy.

- Po pierwsze nigdy nie spodziewałbym się, że trafię do tak mocnej ekipy, jak Team Sky, co pewnie ułatwił mi mój starszy brat, ale sam wykonałem ciężką pracę, aby moje marzenia mogły się spełnić. Teraz będę miał szansę wystartować w jednym z trzech najważniejszych wyścigów na świecie, co jest dla mnie nową sytuacją, ale zarazem wielkim wyzwaniem, któremu zamierzam podołać. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że do Włoch nie pojedzie Richie Porte, a więc nie mamy zdecydowanego lidera na klasyfikację generalną, może dzięki temu będę mógł powalczyć o etap - zastanawia się Henao.


- Szkoda tylko, że Sergio nie weźmie udziału w Giro, gdyż na razie odpoczywa od wyścigów, cały czas czekam na decyzję w jego sprawie, mam nadzieję, że szybko się to wyjaśni i będziemy mogli razem ścigać się dla Sky. We Włoszech głównym faworytem będzie mój rodak Nairo Quintana, on powinien wygrać ten wyścig bez problemów.

MG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda