Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Giro d`Italia | Giro

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Giro d`Italia

Źródło:  "s24.pl"
Środa, 13 maja 2015

Paweł Urbaniak Rabottini zdyskwalifikowany na dwa lata

(Fot. Paweł Urbaniak)
Najlepszy "góral" Giro d'Italia 2012 roku, Matteo Rabottini został zdyskwalifikowany na dwa lata. Przeprowadzone w sierpniu ubiegłego roku badanie antydopingowe wykazało podwyższony poziom EPO.

Międzynarodowa Federacja Kolarska (UCI) poinformowała, że 27-letni Rabottini będzie mógł wrócić do ścigania 6 maja 2016 roku. Dwuletnią karę skrócono o trzy miesiące ze względu na współpracę zawodnika z komisją antydopingową.


W 2012 roku Rabottini wygrał jeden z trudnych, górzystych etapów Giro. W deszczu i zimnie pokonał wówczas Hiszpana Joaquima Rodrigueza. Włoch zdecydowanie zwyciężył wówczas w klasyfikacji górskiej prestiżowego wyścigu. Czwarty był wtedy Michał Gołaś.

Liderem tegorocznej edycji Giro d'Italia, po czterech etapach, jest Australijczyk Simon Clarke. Najlepszy z Polaków Przemysław Niemiec zajmuje 29. miejsce.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda