Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Giro d`Italia | Giro

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Giro d`Italia

Źródło:  "s24.pl"
Sobota, 16 maja 2015

Team Saxo-Tinkoff/tdwsport.com Niezniszczalny Alberto

(Fot. Team Saxo-Tinkoff/tdwsport.com)
Pomimo plotek sugerujących inaczej, ubrany w różową koszulkę lidera wyścigu Alberto Contador stanął na starcie 7. etapu Giro d'Italia. Zaledwie 24 godziny po doznaniu przemieszczenia stawu obręczy barkowej, kolarz Tinkoff-Saxo zdołał pokonać trasę o długości 264 km i był wyraźnie usatysfakcjonowany swoim wyczynem.

Wspierany przez oddany i w pełni skoncentrowany na zadaniu skład, Contador pokazał prawdziwą siłę woli i determinację podczas najdłuższego etapu tegorocznej edycji Giro d'Italia. Pokonując linię mety ulokowaną w Fiuggi, Hiszpan podkreślił, że siódmy dzień rozgrywania włoskiego wyścigu był dla niego ważnym testem.


- Jestem szczęśliwy, ponieważ udało mi się przetrwać ten dzień, a przede wszystkim jeszcze dzień wcześniej nie mogłem mieć takiej pewności. Z drugiej strony wiele przecierpiałem doświadczając dużego bólu. Pokonanie tego etapu zajęło ponad siedem godzin, a po czterech przyszedł moment, kiedy nie wiedziałem, jak ułożyć rękę na kierownicy - powiedział Contador.

- Teraz żyję nadzieję, że po spędzeniu kolejnych kilku dni na rowerze będę czuł się coraz lepiej. Mam jednak pewność, że mam przed sobą ciężkie chwile. Mam nadzieję to przetrwać.

Pierwszy poważny test czeka Hiszpana już podczas sobotniego etapu, który zakończy się podjazdem 1. kategorii pod Campitello Matese.

- Tak, jutro czeka mnie trudny dzień. To dzień, na który czekałem jeszcze przed moim upadkiem, ponieważ zdawałem sobie sprawę, że właśnie podczas tego etapu mogłem zaatakować. W nowych okolicznościach będę musiał zachować więcej opanowania na rowerze i czekać, co zrobią moim rywale. Obecnie czekam jednak tylko na moment, w którym będę mógł obłożyć moje ramię i kolano lodem, a także odpocząć w możliwie najlepszy sposób.

AG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda