Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Giro d`Italia | Giro

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Giro d`Italia

Źródło:  "s24.pl"
Niedziela, 15 maja 2016

Etixx-Quick Step/Tim de Waele Giro: Roglic wygrywa czasówkę, Brambilla dalej liderem

(Fot. Etixx-Quick Step/Tim de Waele)
Były skoczek narciarski Primoz Roglic (LottoNl-Jumbo) wygrał 9. etap wyścigu Giro d’Italia. Koszulkę lidera zachował wczorajszy triumfator Gianluca Brambilla (Etixx-Quick Step). Rafał Majka (Tinkoff) z uwagi na trudne warunki atmosferyczne pojechał spokojnie, redukując straty czasowe do minimum.

Na dystansie ponad 40-kilometrów mierzyli się kolarze podczas 9. etapu Giro d’Italia. Indywidualna czasówka to zawsze niemałe wyzwanie, a dodatkowo zmagania utrudniał deszcz, który szczególnie doskwierał faworytom do końcowego zwycięstwa. W związku z tym m.in. nasz Rafał Majka (Tinkoff) skupił się na tym, aby bezpiecznie dojechać do linii mety. Polak wykręcił czas 54 minuty i 41 sekund, co ostatecznie dało 31. miejsce na etapie i zaowocowało spadkiem w klasyfikacji generalnej na 9. pozycję.


W tej na prowadzeniu nadal znajduje się Gianluca Brambilla (Etixx-Quick Step), który stoczył dzisiaj pasjonujący pojedynek ze swoim klubowym kolegom Bobem Jungelsem, ostatecznie zakończony wiktorią o zaledwie sekundę. Po zwycięstwo etapowe dość niespodziewanie sięgnął Primoz Roglic (LottoNl-Jumbo), który jadąc przy suchej trasie, osiągnął rezultat 51:45, co stanowiło wynik o 10 sekund lepszy od drugiego Matthiasa Brandle’a (IAM Cycling).

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda