Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Giro d`Italia | Giro

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Giro d`Italia

Źródło:  "s24.pl"
Piątek, 15 maja 2015

Tinkoff Saxo Contador kończy udział w Giro?

(Fot. Tinkoff Saxo)
Lider Giro d'Italia Alberto Contador (Tinkoff Saxo) zwichnął w czwartek staw barkowy wskutek kraksy na finiszu 6. etapu, ale miał nadzieję na to, że będzie mógł kontynuować wyścig.

Contador zranił również kolano w dużej kraksie, do której doszło kilkaset metrów przed metą w Castiglione della Pescaia. Prześwietlenia, wykonane w mobilnym ambulatorium przy mecie etapu, nie wykazały jednak żadnych złamań i zawodnik bezpośrednio stamtąd pojechał do hotelu w Punta Ala, gdzie zatrzymała się ekipa Tinkoff Saxo.


W piątek rano jednak pojawiły się informacje, że lider Giro d'Italia nie stanie na starcie 7. etapu. Są to jednak na razie nie potwierdzone doniesienia, bo liderem zostałby wtedy tracący do niego 2 sekundy Fabio Aru (Astana).

Przypomnijmy, że na jednym z etapów ubiegłorocznego Tour de France Contador złamał kość strzałkową. Kontuzja lidera grupy otworzyła wówczas szansę przed jego pomocnikiem Rafałem Majką. Polak wykorzystał ją i wygrał dwa etapy w Alpach i Pirenejach oraz zwyciężył w klasyfikacji górskiej Tour de France.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda