Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Wtorek, 24 lutego 2015

equipocoldeportesclaro.com Gaviria i Contreras na 2 lata w Etixx-Quick Step

(Fot. equipocoldeportesclaro.com)
Zgodnie z oczekiwaniami Fernando Gaviria i Rodrigo Contreras podpisali dwuletnie umowy z belgijską ekipą Etixx-Quick Step. Kontrakty zaczną obowiązywać od początku następnego sezonu. Obaj zawodnicy pomyślnie przeszli wszystkie testy i w 2016 roku będą ścigać się w WorldTourze.

Gaviria i Contreras mają po 20 lat i obaj aktualnie reprezentują barwy Coldeportes-Claro. Gaviria zdobył w ostatni weekend tytuł mistrza świata na torze podczas rywalizacji w omnium, a w styczniu wygrał dwa etapy w trakcie Tour de San Luis.


Menedżer Etixx-Quick Step, Patrick Lefevere, potwierdził, iż Kolumbijczyk będzie mógł swobodnie przygotowywać się do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie Gaviria zamierza ubiegać się o złoty medal w omnium.

- Dużo rozmawialiśmy na ten temat i szanujemy jego decyzję. Na pewno ułożymy mu taki program startów, który umożliwi pogodzenie wyścigów szosowych z przygotowaniami do Igrzysk w Rio - powiedział Lefevere.

JG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda