Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Sobota, 2 kwietnia 2016

Tour de Pologne/Szymon Gruchalski Flandria bez Macieja Bodnara!

(Fot. Tour de Pologne/Szymon Gruchalski)
Peter Sagan w czasie jutrzejszego Ronde van Vlaanderen będzie musiał sobie radzić bez najważniejszego pomocnika - Macieja Bodnara. Polaka z udziału w 100. edycji ”Flandryjskiej Piękności” wyeliminował upadek podczas przedpołudniowego treningu zespołu Tinkoff.

Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce w okolicach Kortrijk. To właśnie tam w koła roweru Maćka Bodnara wpadł mały drewniany kij leżący na poboczu drogi. Polak nie był w stanie wybronić się przed upadkiem, dodajmy bardzo nieszczęśliwym, bo twarzą o ziemię. Zaraz po zdarzeniu 31-latek trafił do miejscowego szpitala, gdzie przeprowadzono kompleksowe badania.


Niestety diagnoza okazała się bezlitosna. Zawodnik wywodzący się z Dolnego Śląska doznał podwójnego złamania żuchwy. Niezbędna była natychmiastowa ingerencja chirurgiczna, która sprawiła, że teraz nasz bohater z De Panne będzie musiał pauzować około sześciu tygodni. Podczas jutrzejszej rywalizacji jego miejsce w składzie zajmie 23-letni Słowak Michael Kolar.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda