Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Czwartek, 17 marca 2016

Etixx-Quick Step/Tim de Waele Etixx Quick-Step na MSR

(Fot. Etixx-Quick Step/Tim de Waele)
Ekipa Etixx Quick-Step potwierdziła swój skład na pierwszy z monumentów sezonu, Milano-Sanremo. 13 lat od swojego debiutu w "La Primaverze", Tom Boonen ponownie stanie na starcie imprezy, którą dwukrotnie udało mu się ukończyć na podium (2007, 2010), jednak tym razem to nie doświadczony Belg przyciągnie największa uwagę mediów.

Tym razem będzie to jeżdżący od tego roku w ciemno-niebieskim stroju Etixxu Fernando Gaviria oraz fantastycznie dysponowany zwycięzca Strade Bianche Zdenek Stybar.


Do Belga, Kolumbijczyka oraz Czecha dołączą Gianluca Brambilla, Fabio Sabatini, Matteo Trentin, Stijn Vendenbergh oraz Julian Vermote, tworząc silny skład zdolny rywalizować w trudnych warunkach pogodowych na trasie o długości sięgającej niemal 300 kilometrów.

- Milano-Sanremo jest pierwszym dużym wyścigiem jednodniowym sezonu, a także najdłuższym i najtrudniejszy do wygrania. Profil trasy odpowiada specjalistom od wyścigów klasycznych, jednak mimo tego to loteria i bardzo trudno jest przewidzieć wynik rywalizacji. Na starcie stanie wielu pretendentów do zwycięstwa, kolarzy, którzy pokazali dobrą formę we Francji i we Włoszech. Myślę o Michaelu Matthewsie, Alexandrze Kristoffie, Fabianie Cancellarze, Gregu Van Avermaecie, Peterze Saganie i Edvaldzie Boasson Hagenie - powiedział Dyrektor Sportowy belgijskiej drużyny, Davide Bramati.

- Mamy świetną ekipę. W jej skład wchodzą dobrze dysponowani zawodnicy, którzy po przejechaniu Paris-Nice i Tirreno-Adriatico są gotowi zmierzyć się z trasą o długości 300 kilometrów. Nie jesteśmy faworytami do odniesienia zwycięstwa, jednak już w trakcie trwania wyścigu przekonamy się na ile nas stać i na pewno odegramy w nim znaczącą rolę. Naszym celem jest stanięcie na starcie i walka o możliwie najlepszy rezultat.

AG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda