Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Sobota, 6 lutego 2016

Katiusza Eduard Worganow przyłapany

(Fot. Katiusza)
Międzynarodowa Unia Kolarska ogłosiła w piątek, że rosyjski kolarz Eduard Worganow przyłapany został na stosowaniu niedozwolonych środków dopingujących. Próbka, która wykazała obecność Meldonium, została pobrana podczas kontroli mającej miejsce 14 stycznia 2016.

Zawodnik ma prawo ubiegać się o analizę próbki B pobranej podczas tej samej kontroli. Chociaż przypadki, kiedy analizy dwóch próbek dają sprzeczne rezultaty należą do rzadkości, do tego momentu kolarz nie może zostać uznany winnym.


Pozytywny wynik kontroli antydopingowej Worganowa jest drugim w ciągu 12 miesięcy przypadkiem przyłapania zawodników Katiuszy na stosowaniu niedozwolonych środków. 10 lipca 2015 roku Luca Paolini powiadomiony został przez UCI o pozytywnym wyniku na obecność kokainy podczas kontroli mającej miejsce 7 lipca tego samego roku. Postępowanie dyscyplinarne w tej sprawie jest w toku.

W związku z tym, zgodnie z artykułem 7.12.1 regulaminu UCI zwołane zostanie zebranie Komisji Dyscyplinarnej, która w najbliższych dniach podejmie decyzję o przyszłości rosyjskiej drużyny. Katiuszy grozi wyłączenie z uczestnictwa w wyścigach na okres jednego miesiąca, co w zeszłym roku stało się udziałem ekipy Androni-Venezuela.

AG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda