Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Środa, 20 maja 2015

s24.pl/Tomasz Piechal E.Bojdzińska: "Namawiamy panie do udziału w Pętli Kopernika"

(Fot. s24.pl/Tomasz Piechal)
Pętla Kopernika, o której pisaliśmy już wiele, to oczywiście wspaniała inicjatywa, bo kolarstwa nigdy i nigdzie za mało. Ale za tym stoją konkretni ludzie, którzy poświęcają swój wolny czas na "ogarnięcie" tematu.

Jedną z osób, która dba i jej rozwój, nowe pomysły, plany i także dobry odbiór przez otoczenie jest Ewelina Bojdzińska - młoda, piękna i zawsze uśmiechnięta "kierowniczka" imprezy, która czynnie działa w tym temacie, ściga się i nawet wygrywa, a teraz także zachęca do uczestnictwa kolejne panie, które póki co są na Pętli w mniejszości.


Przed nami 14. Pętla Kopernika. Czy po zeszłotygodniowym sukcesie spodziewacie się kolejnego rekordu frekwencji?

- W zeszłym tygodniu było wyjątkowo dużo uczestników, z czego bardzo się cieszymy. Tym razem ze względu na pogodę, nie spodziewamy się pobicia rekordu frekwencji, ale kto wie... Na wydarzenie zapisanych jest już 50 osób.

W Lidze Pętli Kopernika startuje jednak zdecydowanie więcej mężczyzn. Czy to tylko zawody dla facetów?

- W Lidze zdecydowanie przeważają panowie, jednak zaczynają pojawiać się również kobiety. Liczę na to, że nas-kobiet będzie coraz więcej przyjeżdżało na Pętlę.

Co właśnie można zrobić, żeby więcej pań zainteresowało się waszymi treningami?

- Ja namawiam do tego wszystkie moje znajome. Ostatnio pojawiła się moja koleżanka z pracy i to na rowerze miejskim, a podjazd Tamką, czy Oboźną na takim rowerze nie należy do najłatwiejszych.

Ostatnią, miesięczną klasyfikację wśród kobiet wygrałaś Ty. Jest satysfakcja?

- Satysfakcja z wygranej jest zawsze, ale najbardziej cieszę się z tego, że z tygodnia na tydzień pokonuję osiem pętli z coraz to lepszym czasem.

Mimo, że kobiet nie było za wiele, to jednak nie przegrywacie z mężczyznami. Namawiamy panie do udziału?

- Namawiamy panie do udziału w Lidze Pętli Kopernika! Musimy pokazać, że dziewczyny też potrafią jeździć i... to jak potrafią!

Rozmawiał Tomasz Piechal

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 3

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda