Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Środa, 12 listopada 2014

IMG Studio/Szymon Gruchalski Doperzy w Niemczech pójdą do więzienia?

(Fot. IMG Studio/Szymon Gruchalski)
Niemiecki rząd dąży do takich zmian w prawie, by sportowcy przyłapani na stosowaniu dopingu mogli trafić do więzienia na okres do trzech lat pozbawienia wolności. Jeszcze większe kary grożą dilerom i lekarzom, którzy proponują niedozwolone środki sportowcom.

Dla tych ostatnich przewidziano nawet do 10 lat więzienia. W projekcie ustawy mowa jest dokładnie o osobach, które narażają zdrowie i życie sportowców poprzez świadome podawanie im niedozwolonych substancji.


Z kolei sportowcy, którym udowodniony zostanie doping lub też posiadanie przez nich nielegalnego wspomagania (nawet w niewielkiej ilości), oprócz wysokiej grzywny muszą liczyć się też z możliwością kary w postaci od roku do trzech lat więzienia. Sankcje będą miały zastosowanie nie tylko do niemieckich sportowców, ale także tych, którzy zostaną przyłapani na dopingu na terenie tego kraju. Kara nie ominie też ludzi produkujących i rozprowadzających środki dopingowe w Niemczech.

Projekt ustawy już niebawem ma trafić pod obrady niemieckiego parlamentu.

JG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 3

Tagi:

doping, Kara

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda