Źródło:  "s24.pl"
Niedziela, 21 czerwca 2015

Katusha/tdwsport.com Dookoła Szwajcarii: wyścig dla Simona Spilaka

(Fot. Katusha/tdwsport.com)
Simon Spilak (Katiusza) wygrał tegoroczną edycję wyścigu Tour de Suisse. Słoweniec fenomenalnie wypadł podczas ostatniego etapu jazdy indywidualnej na czas, dzięki czemu stanął na najwyższym stopniu podium imprezy.

38-kilometrowa, pagórkowata czasówka miała rozstrzygnąć o losach wyścigu i rzeczywiście odegrała decydującą rolę, jeśli chodzi o kolejność w klasyfikacji generalnej. Wyśmienity występ zanotował Spilak, który skończył ostatni etap na 2. miejscu. Kolarz Katiuszy ustąpił jedynie Tomowi Dumoulin (Giant-Alpecin), który awansował na 3. lokatę "generalki". Słoweniec z Katiuszy pozostawił w pokonanym polu m.in. Szwajcara Fabian Cancellarę (Trek Factory Racing), który zakończył etap z trzecim czasem.

Zgodnie z przewidywaniami, koszulki lidera nie zdołał obronić Thibaut Pinot (FDJ.fr). Francuz był dopiero 14., a Tour de Suisse ukończył na 4. miejscu. Faworyt do wygranej TdS przed niedzielną "czasówką", Geraint Thomas wykręcił 5. wynik. Dało mu to ostatecznie drugą pozycję, choć cały wyścig przegrał o zaledwie 5 sekund.

Najwyżej sklasyfikowanym z Polaków na ostatnim etapie był Rafał Majka (Tinkoff-Saxo). Zwycięzca klasyfikacji górskiej Tour de France zajął 9. miejsce. W klasyfikacji generalnej Majka był 10.

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda