Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Sobota, 20 czerwca 2015

Astana Dookoła Szwajcarii: Łucenko wygrał po udanej ucieczce

(Fot. Astana)
Aleksiej Łucenko (Astana) zwyciężył na przedostatnim etapie Tour de Suisse z metą w Bern. Kazach okazał się najsilniejszy spośród grupy uciekinierów, wyprzedzając w finale Jana Bakelantsa (Ag2r-La Mondiale).

Trzeci linię mety przekroczył Warren Barguil (Giant-Alpecin), który także jechał w ucieczce. Swojego przedstawiciela w czołówce miał zespół CCC Sprandi Polkowice. Kolarzem w pomarańczowych barwach był Davide Rebellin, jednak Włoch opadł z sił i nie wytrzymał mocnego tempa na decydujących kilometrach.


Po raz kolejny w akcję dnia załapał się również Michał Kwiatkowski (Etixx-Quick Step). Mistrz świata kręcił w 19-osobowej grupie prowadzącej, ale najwyraźniej trudy piątkowego odcinka dały się mu we znaki i Polak, podobnie jak Rebellin, przyjechał do Berna na dalszym miejscu i nie włączył się do walki o etapowy triumf.

Liderem klasyfikacji generalnej, przed finałową niedzielną jazdą indywidualną na czas, jest w dalszym ciągu Thibaut Pinot (FDJ.fr). Francuz czuje jednak oddech na plecach Walijczyka Gerainta Thomasa (Team Sky), który z pewnością będzie bardzo groźnym rywalem podczas ostatniego etapu. Trzeci jest Simon Spilak (Katiusza).

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda