Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Wtorek, 3 marca 2015

FDJ Demare'a marzenia o zwycięstwie

(Fot. FDJ)
Mimo defektu w kluczowym momencie sobotniego Omloop Het Nieuwsblad, Arnaud Demare dowiódł swojej formy oraz potencjału, jako specjalisty od wyścigów klasycznych, zajmując ostatecznie 10. miejsce.

Dzięki temu francuski kolarz z poczuciem ulgi ustawi się na starcie kolejnego z wyścigów, Paris-Nice, podkreślając jednak, że mimo optymistycznych sygnałów na jego zwycięstwo w Paris-Roubaix być może trzeba będzie nieco dłużej poczekać.


Demare rozpoczął tegoroczny sezon ścigając się na Półwyspie Arabskim, jednak trzecie miejsce było najlepszym rezultatem, jaki udało mu się tam uzyskać. Jak przyznał 23-letni Francuz, jego samopoczucie w tamtym okresie było dalekie od ideału.

- To prawda, że nie czułem się tam najlepiej, jednak myślę, że wszystkiemu winna była pogoda. Po przerwie na regenerację ponownie odnalazłem w sobie siłę. W ostatnią sobotę ponownie czułem się sobą. To duża ulga - powiedział L'Equipe młody Francuz.

Zarówno menedżer FDJ, Marc Madiot, jak również jeden w dyrektorów sportowych ekipy głośno wyrazili ostatnio nadzieję na to, że Demare będzie w stanie zatriumfować w Paris-Roubaix już w tym roku. Młody sprinter wyjaśnił, jednak, że marzenia o zwycięstwie w Piekle Północy to raczej długofalowe plany, podczas, gdy obecnie bardziej koncentruje się na płaskich etapach Tour de France.

- To prawda, że często rozmawiamy o Roubaix, ale raczej w dalszej perspektywie. Musimy być szczerzy, ten rok to jeszcze zbyt wcześnie, żeby wymagać doskonałego występu w tej imprezie. W zeszłym roku zdołałem utrzymać się w grupie liderów na Carrefour de l'Abre, jednak czułem, że brakowało mi już sił. Wyłącznie cierpiałem i cierpiałem. Kiedy uda mi się dojechać do końca i zachować dość sił na atak, wtedy być może powiem: w przyszłym roku - wyjaśnił Demare.

Chociaż debiut kolarza FDJ w zeszłorocznym Tour de France należał do bolesnych doświadczeń. 23-latek wierzy, że już w tym roku uda mu się zatriumfować w jednym ze sprinterskich etapów narodowego wielkiego touru.

- Kiedy wcześniej mówiłem o Roubaix, to było jedynie marzenie. Teraz czuję, że jednego dnia może się to stać rzeczywistością, jednak w obecnym sezonie wygrana etapowa na Tour de France wydaje się bardziej realna.

AG

 Mini sondaż

Czy Arnaud Demare może wygrać Paryż-Roubaix?

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda