Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Wtorek, 12 stycznia 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański Debiut Majki w Tour de San Luis

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Drużyna Tinkoff zdecydowała się otworzyć nowy sezon w wyjątkowo silnym składzie, wysyłając na argentyńskie szosy mistrza świata Petera Sagana oraz Rafała Majkę.

W Tour de San Luis, które podczas ośmiu ubiegłych lat rozrosło się z niszowego wyścigu po imprezę, w której startują takie gwiazdy peletonu jak Nairo Quintana czy Mark Cavendish, barwy rosyjskiego teamu reprezentować będzie jeszcze dwóch Polaków: Maciej Bodnar oraz Paweł Poljański.


Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym oraz różnorodnej rzeźbie terenu, argentyński wyścig stał się bardzo konkurencyjnym otwarciem sezonu względem wyżej klasyfikowanego Tour Down Under. Podczas gdy utytułowanym gwiazdom wspinaczki pozwala on na ostateczne "przepalenie nogi" przed rozpoczęciem właściwej rywalizacji, w ostatnich latach wypromował także młodych kolarzy z Ameryki Południowej jak Julian Arredondo (Trek-Segafredo) czy Fernando Gaviria (Etixx-QuickStep).

9. edycja Tour de San Luis odbywać się będzie w dniach 18-24.01.2016, a całkowity dystans pokonany przez kolarzy wyniesie 921.7 km.

Kapitanowie Tinkoff wyznaczenia na tę imprezę, Sagan i Majka, wspierani będą przez Macieja Bodnara, Pawła Poljańskiego, Jespera Hansena oraz Nikolaya Trusova.

- To będzie mój debiut w Tour de San Luis - powiedział Majka. - Słyszałem, że to wspaniały i dobrze zorganizowany wyścig, dlatego mam nadzieję, że będzie stanowił dobre otwarcie sezonu 2016. Chociaż traktuję Tour de San Luis jako imprezę przygotowawczą, dołożę wszelkich starań, żeby drużyna Tinkoff miała silnego lidera. Jestem podekscytowany perspektywą rozpoczęcia nowego sezonu w Argentynie!

- Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie mojego "tęczowego sezonu" - powiedział Sagan. - I jestem równie szczęśliwy, że moim pierwszym startem będzie udział w tak fajnej imprezie – Tour de San Luis oferuje najlepsze warunki, by spokojnie wprowadzić się w wyścigowy rytm. Jeśli moja kondycja będzie zadowalająca, spróbuję także moich sił w sprintach i powalczę o pierwsze zwycięstwo etapowe sezonu.

AG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda