Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Czwartek, 2 lipca 2015

Davide Appollonio przyłapany


Jeżdżący w barwach Androni Giocattoli - Sidermec Davide Appollonio został złapany na stosowaniu niedozwolonych substancji i prowizorycznie zawieszony przez swoją drużynę. Próbka Włocha, w której wykryto erytropoetynę (EPO), była pobrana podczas rozgrywanego w czerwcu GP Kanton Aargau.

W zeszłym miesiącu włoski sprinter brał również udział w Tour of Slovenia, podczas którego dwa razy kończył rywalizację etapową w czołowej dziesiątce oraz wygrał klasyfikację punktową.


Appollonio ma prawo ubiegać się o przebadanie próbki B. Do tego czasu, o ile sam nie przyzna się do złamania przepisów, nie mogą zostać na niego nałożone sankcje. Poza grożącym mu zawieszeniem i grzywną na rzecz UCI, również wewnętrzny regulamin Androni Giocattoli przewiduje sankcje za naruszenie zasad dotyczących stosowania zabronionych substancji.

- Zasady głoszą, że w razie pozytywnego testu kontroli antydopingowej kolarz zobowiązany jest uiścić grzywnę w wysokości 100,000 euro powiększoną o rekompensatę za szkody, które poniesie z tego tytułu drużyna - powiedział w zeszłym roku Gianni Savio.

AG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda