Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Czwartek, 28 kwietnia 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański Brzeźna-Bentkowska czwarta na 1. etapie Gracia Orlova

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Paulina Brzeźna-Bentkowska (MAT Atom Sobótka) zajęła 4. miejsce na 1. etapie wyścigu Gracia Orlova. Z dobrej strony pokazały się także Marta Lach (MAT Atom Sobótka) i Ewelina Szybiak (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów), które kręciły w ucieczce.

Pierwszego dnia zmagań w Gracia Orlova 2016 zawodniczki musiały pokonać dystans nieco ponad stu kilometrów. Start 1. etapu zlokalizowany został w miejscowości Orlova, a metę zmagań wyznaczono na podjeździe pod Stramberk. Na liście startowej znalazły się aż 24 Polki reprezentujące TKK Pacific Nestle Cycling Team, Mat Atom Sobótka, LKS Boxmet Dzierżoniów i narodową reprezentację Polski.


W czasie rywalizacji bardzo trudno było zawiązać jakąkolwiek akcję zaczepną. Niewielką przewagę nad peletonem uzyskiwały grupki, w których kręciła Ewelina Szybiak (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów), a także Marta Lach (MAT Atom Sobótka). Mistrzyni Polski juniorek z 2014 jechała bardzo aktywnie, triumfując na dwóch premiach lotnych.

O losach 1. odcinka przesądziła jednak finałowa wspinaczka po Stramberk, której nachylenie miejscami dochodzi do 10%. To właśnie tam niewielką przewagę nad resztą stawki wypracowała sobie Alena Amialiusik (Canyon-SRAM). 16 sekund za Białorusinką finiszował peleton, na którego czele przyjechały Elena Cecchini (Canyon-SRAM) i Ane Santesteban (Ale Cipollini). Tuż za podium znalazła się najlepsza z Polek - Paulina Brzeźna-Bentkowska (MAT Atom Sobótka), która w klasyfikacji generalnej plasuje się na 7. pozycji.

Wyniki 1. etapu

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 3

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda