Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Czwartek, 24 marca 2011

Bruyneel: ''McQuaid nie jest dobrym prezydentem''


- Pat McQuaid nie jest dobrym prezydentem - powiedział o szefie Międzynarodowej Unii Kolarskiej Johan Bruyneel. Menedżer teksańskiej drużyny RadioShack udzielił wywiadu gazecie "Het Laatste Nieuws", w którym skrytykował politykę UCI.

Konflikt między zespołami a UCI pogorszył się w tym sezonie, kiedy wprowadzony został zakaz radiowy. Podobno jedenaście ekip chce wyłamać się ze struktur UCI i stworzyć własną federację, która profesjonalnie zajęłaby się promowaniem i marketingiem kolarstwa.


Bruyneel podkreślił jednak, że nie potrafi sobie wyobrazić kolarstwa bez Unii. - UCI pozostanie najwyższą instancją kolarstwa i teamów. Obojętnie jaki system będziemy mieć w przyszłości prywatną ligę czy system znany z Formuły 1.

Belg zdementował wypowiedź McQuaida, jakoby zespoły brały udział w dyskusji na temat zakazu komunikacji radiowej. - To nie jest prawda. W UCI jest tyle komisji, McQuaid może się za nimi w każdej chwili ukryć. Nie bierze za nic odpowiedzialności. UCI wiecznie się czegoś boi. Boi się nawet wtedy, kiedy kilka zespołów się spotyka, by omówić kilka kwestii.

Były menedżer US Postal/Discovery Channel zarzucił Unii, że zdanie drużyn i zawodników w ogóle nie jest brane pod uwagę. - McQuaid zawsze mówi: nie jesteście głównymi aktorami kolarstwa. Nie zgadzam się z tym twierdzeniem. Czujemy się jak małe dzieci. Tu leży pies pogrzebany.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda