Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Piątek, 7 października 2016

s24.pl/Tomasz Piechal Błażej Janiaczyk po drugiej stronie

(Fot. s24.pl/Tomasz Piechal)
Błażej Janiaczyk, ostatnio zawodnik Wibatech-Fuji, kończy swoją karierę kolarską, ale nadal pozostanie w tym sporcie. - Teraz czas przekazać swoją wiedze i doświadczenie młodym adeptom tego wspaniałego sportu - powiedział.

Swoją przygodę z kolarstwem rozpoczął mając 11 lat w toruńskim klubie Pacific. Na zawodowstwo przeszedł w 2005 r. związując się z klubem Androni Giocattoli. Podczas swojej kilkunastoletniej przygody z rowerem był zawodnikiem takich ekip jak: TKK Pacific Toruń, MNP - CTA - Norda, Team Androni Giocattoli - 3C Casalinghi Jet, Intel - Action, Mróz, CCC Polsat Polkowice, Bank BGŻ Team, BDC-MarcPol, Kolss BDC Team i Team Wibatech Fuji.


Jednymi z jego największych sukcesów były: zwycięstwo w Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim o Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza (kat. junior), triumf w Memoriale Romana Ręgorowicza, brązowy medal mistrzostw Polski w wyścigu szosowym ze startu wspólnego, brązowy medal mistrzostw Polski w jeździe drużynowej na czas, a także wygrane etapy w Bałtyk - Karkonosze Tour.

- Chciałbym podziękować swoim trenerom (Z. Barcikowski, M. Krych, T. Owsian, L.Szyszkowski i K.Kurcz), za przygotowanie mnie do roli zawodnika - powiedział Błażej Janiaczyk. - Przez te kilkanaście lat miałem okazję ścigać się ze znakomitymi zawodnikami. To dzięki pracy zespołowej udawało nam się odnosić sukcesy, dzięki chłopaki…! Na każdym wyścigu towarzyszyli mi profesjonalni mechanicy i masażyści, którym chciałbym podziękować za ich pracę. Jednak, to wszystko nie byłoby możliwe bez sponsorów, którzy napędzają tą dyscyplinę.

Teraz Błażej Janiaczyk będzie pracował z młodzieżą. Niedawno został trenerem w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Toruniu i objął klub UKS Kometa Obrowo.

Życzymy powodzenia w nowej roli.

ToP

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda