Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Piątek, 16 stycznia 2015

Tour de Pologne/photoscanferla Ballan czeka na powrót do peletonu

(Fot. Tour de Pologne/photoscanferla)
Alessandro Ballan do 27 lutego poczeka na werdykt Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie. Mistrz świata z 2008 roku i zwycięzca Tour de Pologne z 2009 roku odwołał się do Trybunału protestując przeciwko nałożonemu na niego dwuletniemu zawieszeniu za stosowanie niedozwolonych środków dopingowych.

35-letni Włoch został ukarany przez Włoski Komitet Olimpijski i będzie mógł wrócić do ścigania dopiero na początku 2016 roku. Były zawodnik BMC Racing nie zamierza odchodzić jeszcze na emeryturę.


- Nie mogę się doczekać kiedy ponownie wezmę udział w wyścigach. To ja zdecyduję kiedy zakończę karierę, nie chcę tego robić w obecnych okolicznościach. Według mnie zostałem potraktowany niesprawiedliwie i kara jest zbyt wysoka. Jeśli zdrowie pozwoli, to zamierzam ścigać się jeszcze przez pięć lat. Wzorem jest Matteo Tosatto (Tinkoff-Saxo), który w wieku 40 lat nadal znajduje się w dobrej formie. Często z nim trenuję i stanowi to dla mnie motywację do powrotu na kolarskie szosy. - powiedział Ballan.

JG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda