Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Piątek, 6 marca 2015

Wikimedia Commons/Manfred Werner - Tsui Astana ma czas do 20 marca

(Fot. Wikimedia Commons/Manfred Werner - Tsui)
Według raportu przygotowanego przez L'Equipe, Astana ma czas do 20 marca na przygotowanie swojej linii obrony i odpowiedzi w sprawie zgłoszonego przez UCI żądania wycofania jej licencji.

UCI formalnie zażądało wycofania licencji World Tour ekipy z Kazachstanu na podstawie audytu przeprowadzonego przez Instytut Sportu Uniwersytetu w Lozannie (ISSUL), opisującego wdrażane w drużynie metody przeciwdziałania dopingowi, zasady, struktury, a także system zarządzania. Po jego otrzymaniu UCI wyraziło opinię, że materiały w nim zawarte są wystarczającą podstawą nie tylko do odebrania Astanie licencji, ale do bycia wykorzystanym w głośnym dochodzeniu prowadzonym przez prokuraturę w Padwie. Informacje te nie były jednak dostępne w listopadzie, kiedy to działająca w ramach UCI Komisja Licencyjna przyznawała licencje na tegoroczny sezon.


Według L'Equipe, Astana ma czas do 20 marca - dwa dni przed rozegraniem pierwszego monumentu obecnego sezonu, Milano-Sanremo, by odpowiedzieć Komisji Licencyjnej na postawione zarzuty. Data ewentualnego przesłuchania nie została jeszcze ustalona.

Drużyna z Kazachstanu potwierdziła, że zostali oni zapoznani z wynikiem audytu przeprowadzonego przez ISSUL i przygotowuje obecnie swoją linię obrony. Przedstawiciele ekipy zasugerowali, że będą walczyć z jakimikolwiek próbami wycofania ich licencji i zastrzegli sobie prawo do ewentualnego odwołania się od decyzji Komisji Licencyjnej w Sportowym Sądzie Arbitrażowym (CAS).

AG

 Mini sondaż

Czy Twoim zdaniem Astana powinna stracić licencję World Tour?

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: +3 Głosów: 3

Dodano: 2015-03-06 13:32:07
Dodał: '~Anonim'

Re: Astana ma czas do 20 marca

ponoc na licencje astany czai się adam S.ze stali grudziadz

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda