Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "PZKol"
Niedziela, 9 sierpnia 2015

s24.pl/Tomasz Piechal Alan Banaszek mistrzem Europy juniorów!

(Fot. s24.pl/Tomasz Piechal)
Alan Banaszek zdobył dla Polski trzeci tytuł mistrza Europy. Kolarz BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki wygrał w estońskim Tartu, wyścig juniorów.

Akcja, która doprowadziła do złota rozpoczęła się mniej więcej w okolicach półmetka, gdy zaatakował z peletonu. Dołączył do niego drugi z Polaków, Szymon Sajnok i Guillaume Millasseau (Francja).


Zbudowali oni ok. 30-sekundowy zapas, ale 3 okrążenia przed metą doszła ich kilkunastoosobowa grupa. Z niej w końcówce wyskoczyła czwórka - Alan Banaszek, Stan Dewulf (Belgia), Dennis Van Der Horst (Holandia) i Aaron Verwilst (Belgia). Grupa pościgowa była blisko. Także peleton deptał im po piętach, ale ucieczka z Polakiem zdołała odeprzeć to natarcie.

Na finiszowych metrach Banaszek wystartował jako pierwszy, ale jego rywale nie zdołali go wyprzedzić i Polak sięgnął po niebieską koszulkę dla mistrza Europy. Drugi był Dewulf, a trzeci Van der Horst. Sajnok zajął 12., Damian Sławek 20., Stanisław Aniołkowski 31., Dawid Gieracki 47., Norbert Banaszek 75., a Piotr Pękala 117. miejsce.

Dobry wyścig pojechali również orlicy. W drugiej fazie rywalizacji od peletonu oderwał się Patryk Stosz i przez długi czas jechał na czele w kilkuosobowej ucieczce. Ostatecznie został doścignięty i na finałowe kilometry wjechała duża grupa. Z przodu aktywnie jechali inni biało-czerwoni, próbując odłączyć się od stawki. Peleton kasował jednak wszystkie próby i o zwycięstwie, po raz pierwszy w tych mistrzostwach, zadecydował masowy sprint. Na 10. miejscu finiszował najszybszy z Polaków Adrian Banaszek. Wysoko, bo na 16. pozycji przyjechał Przemysław Kasperkiewicz.

Wygrał Słowak Erik Baska, przed Mamyrem Stash (Rosja) i Davide Martinellim (Włochy).

Pozostali Polacy - Michał Paluta, Jakub Kaczmarek, Gracjan Szeląg, Patryk Stosz, Wojciech Sykała - zajęli odpowiednio 24., 26., 60., 66. i 74. lokatę.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda