Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Środa, 6 sierpnia 2014

s24.pl/Dariusz Krzywański 3 Polaków w Prudential RideLondon Classic

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
10 sierpnia w Londynie odbędzie się wyścig Prudential RideLondon Classic. Na 200- kilometrowej trasie rywalizować będzie 25 drużyn z World Tour, Pro-Continental, Continental i ekip narodowych. Potwierdzono już start większości zawodników.

W Londynie pojawi się między innymi mistrz świata z 2012 roku, Philippe Gilbert (BMC Racing Team). Obecni będą też Mark Renshaw (Omega Pharma-Quick Step) i Sam Bennett (NetApp-Endura). Po kontuzji do ścigania wraca Iam Stannard (Sky). Oprócz niego w barwach Team Sky na pewno pojadą: Ben Swift, Luke Rowe i Chris Sutton.


Simon i Adam Yates pojadą w barwach Orica-GreenEDGE, oprócz nich w Londynie wystartuje także szybki Caleb Ewan. Jeśli chodzi o sprinterów to swoją obecność potwierdzili już na przykład: Elia Viviani (Cannondale), Alessandro Petacchi i Gert Steegmans (obaj Omega Pharma-Quick Step).

Jeśli nic się nie zmieni, to powinniśmy ujrzeć trzech reprezentantów Polski. Maciej Bodnar (Cannondale), Michał Gołaś (Omega Pharma-Quick Step) i Marcin Białobłocki (Velosure-Giordana) figurują na wstępnej liście startowej londyńskiego wyścigu i nic nie wskazuje na to, by miało ich zabraknąć.

Na pewno nie pojawi się za to obrońca tytułu z 2013 roku, Francuz Arnaud Demare (FDJ). Francuska ekipa postanowiła tym razem nie zgłaszać swojego zespołu.

JG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda