Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo przełajowe | Przełaj

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo przełajowe

Źródło:  "s24.pl"
Poniedziałek, 2 lutego 2015

s24.pl/Dariusz Krzywański Van der Poel: "To była bardzo dobra decyzja"

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Mathieu Van der Poel od niedzieli jest na ustach wszystkich sympatyków kolarstwa. Młody Holender perfekcyjnie rozegrał wyścig elity podczas przełajowych Mistrzostw Świata w czeskim Taborze i sięgnął po złoty medal.

Holender tym razem świetnie poradził sobie z presją wyniku, co nie udało mu się w poprzednim czempionacie w Hoogerheide, gdy w kategorii orlików zdobył "zaledwie" brązowy krążek. W Taborze Van der Poel prowadził praktycznie od początku do końca i tęczowa koszulka mistrza świata trafiła w jego ręce.


- Niczego się nie bałem. Wiem, że mogę z powodzeniem rywalizować przeciwko zawodnikom ścigającym się na co dzień w elicie. Udowodniłem to choćby w poprzedni weekend w Hoogerheide. Trasa była techniczna i bardzo mi to odpowiadało. Już podczas rozgrzewki zdałem sobie sprawę, że niezwykle istotny może być fragment ze schodami - powiedział mistrz świata.

- Mentalnie to był ciężki wyścig. Mimo, że na ogół jechałem z około 10-sekundową przewagą, to często oglądałem się do tyłu, by kontrolować sytuację za moimi plecami. Cieszę się, że razem z Woutem Van Aertem zdecydowaliśmy się wystartować w gronie elity. W połowie ostatniego okrążenia byłem już przekonany, że dotrę do mety na pierwszej pozycji - dodał Van der Poel.

JG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda