Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo przełajowe | Przełaj

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo przełajowe

Źródło:  "s24.pl"
Niedziela, 28 grudnia 2014

christopherjobb.de Superprestige #6: Vos i van der Poel triumfują

(Fot. christopherjobb.de)
Marianne Vos (Rabo Liv) i Mathieu van der Poel (BKCP-Powerplus) okazali się najlepsi podczas kolejnych zawodów z cyklu Superprestige w belgijskim Diegem. Dla Holendra to już druga wygrana i dzięki temu został nowym liderem rywalizacji.

Za van der Poelem finiszowali w niedzielę dwaj reprezentacji Belgii: drugi był Tom Meeusen (Telenet-Fidea), a skład podium uzupełnił dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej cyklu, Kevin Pauwels (Sunweb Napoleon).


Za podium znaleźli się tym razem Holender Lars van der Haar (Development Giant-Shimano) oraz brat zwycięzcy, David van der Poel (BKCP-Powerplus), którzy zajęli odpowiednio 4. i 5. miejsce.

Wśród kobiet zwyciężyła Holenderka Marianne Vos (Rabo Liv). Tuż za nią finiszowała jej klubowa koleżanka, mistrzyni świata z szosy, Francuzka Pauline Ferrand-Prevot. 54 sekundy za Vos zmagania ukończyła Czeszka Katerina Nash (Luna). Marianne Vos kontynuuje swój zwycięski marsz; w piątek była najlepsza w zawodach Pucharu Świata w Heusden-Zolder.

W rywalizacji orlików na 42. pozycji uplasował się Remigiusz Gil (Project Cross). Polak stracił ponad 6 minut do zwycięzcy, Belga Michaela Vanthourenhouta (Sunweb-Napoleon).

Ostatnie dwie serie cyklu Superprestige rozegrane zostaną w lutym.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda