Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo przełajowe | Przełaj

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo przełajowe

Źródło:  "Informacja prasowa"
Wtorek, 8 grudnia 2015

s24.pl/Dariusz Krzywański SŁAWNO - Podwójna wygrana!

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
- Drugi raz w tym roku zawitałem do Sławna, ale tym razem na zawody przełajowe - informuje Marek Konwa. - Znowu w tym mieście trasy okazały się dla mnie szczęśliwe, podwójne zwycięstwo dorzuciłem do worka sukcesów z tego sezonu przełajowego!

- Łatwo nie było, dwa dni bardzo dobry wyścig pojechał Marceli Bogusławski, z którym praktycznie od samego startu toczyłem walkę o zwycięstwo...


- Widowiskowa trasa przygotowana przez Przemka Gierczaka w okolicach Ośrodka Kultury w Sławnie skupiła spore rzesze kibiców, którzy głośno dopingowali każdego zawodnika! Marceli pokazał ze swojej strony dobrą znajomość trasy, a jadąc na swoim podwórku na pewno chciał bardzo wygrać. W Sobotę prawie mu się udało, wygrałem ostatecznie na mecie "JA" o długość roweru po zaciętym sprincie. Trzeci dojechał Bartosz Mikler. Początkowo jechał z nami mój brat, ale po defekcie roweru spadał na dalszą pozycję.

- Piękna słoneczna pogoda przywitała nas na miejscu także w niedzielę, trasa pozostała ta sama co dzień wcześniej, ale tym razem jechaliśmy nią pod prąd. Bardzo fajny pomysł, bo dla zawodników to zawsze coś ciekawszego niż dwa dni rywalizować na tej samej rundzie.

- Chodź sama rywalizacja nie różniła się zbytnio od dnia poprzedniego, bo pół wyścigu jechaliśmy razem z Marcelim, a w drugiej części udało mi się oderwać od niego i zyskać bezpieczną przewagę. Dużo sztucznych przeszkód na trasie wymagała od zawodników umiejętności przeskakiwania nad nimi bez schodzenia z roweru, bo wtedy jest znacznie szybciej oraz traci się mniej siły. Przełaj to widowiskowa dyscyplina, która skupia za granicą tysiące kibiców miejmy nadzieję, że w przyszłości u nas będzie chociaż jeden tysiąc.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda