Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo przełajowe | Przełaj

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo przełajowe

Źródło:  "Informacja prasowa"
Wtorek, 12 listopada 2013

Mediasport/Adam Nurkiewicz Puchar Polski pamięci Marka Cichosza

(Fot. Mediasport/Adam Nurkiewicz)
23-24 listopada w Bytowie odbędą się wyścigi przełajowe zaliczane do Pucharu Polski. Te zawody będą także II memoriałem Marka Cichosza, który mając niespełna 33 lata odszedł z naszego peletonu. Marek w maju 2012 r. zmarł przechodząc rozległy zawał serca. Jego przyjaciele pamięć o niezwykłym członku rodziny kolarskiej postanowili uczcić memoriałem jego imienia.

- To ogromna strata dla peletonu i tylko w taki sposób możemy uczcić naszego wychowanka i wspaniałego kolegę - mówi Kazimierz Kwidziński, prezes klubu Baszta Bytów. Same zawody w Bytowie w tym roku będą dwudniowe. W sobotę 23 listopada kolarze będą rywalizować na trasie umiejscowionej nad jeziorem Jeleń koło Bytowa. - Ten wyścig będzie rangi ogólnopolskiego, a start do tej rywalizacji nastąpi o godzinie 12 - mówi Tomasz Natkaniec, trener Baszty Bytów.


Zawodnicy będą ścigać się we wszystkich kategoriach wieku, począwszy od żaka , a skończywszy na mastersach. Trzech pierwszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymuje puchary oraz nagrody finansowe. W kategorii elita nagrodzonych zostanie pierwszych pięciu kolarzy. W kategorii żak oraz mastersi, zawodnicy otrzymają nagrody rzeczowe.

Niedzielne zawody to Puchar Polski i zarazem II Memoriałem Marka Cichosza. Rozpoczną się o godzinie 11 na tej samej trasie. Zawodnicy podobnie jak pierwszego dnia będą otrzymywać nagrody finansowe i rzeczowe. -Zapraszamy wszystkich na te zawody, które nie będą tylko rywalizacją sportową, ale także i zawodami, którymi chcemy uczcić pamięć jednego z najlepszych Polskich kolarzy przełajowych i naszego kolegę – dodaje Natkaniec.

Organizatorzy zapraszają do Bytowa nie tylko zawodników rywalizujących w przełajowych wyścigach, ale także kolegów Marka, którzy chcieliby uczcić jego pamięć. Niedzielne ściganie będzie też pewną nowością w wyścigach przełajowych. Decyzją komisji sędziowskiej PZKOL w Bytowie kategoria juniorów, młodzieżowców i elity mężczyzn będzie miała wspólna klasyfikację.

Nagród finansowych będzie dziesięć, a junior pojedzie taki sam dystans co senior i będzie brał udział w podziale nagród. A więc zatem zapraszamy w przed ostatni weekend listopada do Bytowa gdzie nie zbraknie kolarskich emocji.

REGULAMIN II MEMORIAŁU MARKA CICHOSZA
REGULAMIN WYŚCIGU PRZEŁAJOWEGO BYTÓW 2013

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 3

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda