Źródło:  "s24.pl"
Niedziela, 3 listopada 2013

s24.pl/Dariusz Krzywański Przełajowe ME: Słaby występ Polaków

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
W Mlada Boleslav (Czechy) odbyły się przełajowe mistrzostwa Europy. Swój debiut w europejskim czempionacie zaliczyły panie, które pierwszy raz znalazły się w programie mistrzostw Starego Kontynentu. Kobiety walczyły o medale w kategoriach elita i orliczka, mężczyźni natomiast w juniorach i młodzieżowcach.

Mistrzem Europy U23 został reprezentant Belgii Michael Vonthourenhout, który najszybciej uporał się z sześcioma okrążeniami. Wyprzedził o 23 sekundy Holendra Mathieu Van der Poela – wielkiego faworyta do tytułu – oraz swojego rodaka Gianniego Vermeerscha.

Polacy daleko. Bartosz Pilis zajął 33. miejsce rundę za triumfatorem, Bartosz Mikler – 36. stracił dwie rundy tyle samo, co Patryk Kostecki – 38.

W juniorach wygrał Belg Yannick Peeters przed Czechem Adamem Toupalikiem i Francuzem Yanem Grasem. Nasze trio w składzie Kamil Małecki, Patryk Złotowicz oraz Remigiusz Gil nie przystąpiło do zawodów.

Mistrzynią wśród orliczek została Holenderka Anne Kalvenhaar, która pokonała swoją krajankę Sabrinę Stultiens i Włoszkę Alice Arzuffi. Złoto w elicie zawisło na szyi Brytyjki Helen Wyman. Srebro dla jej rodaczki Nikki Harris, a brąz dla Francuzki Lucie Chainel-Lefevre.

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: +7 Głosów: 13

Dodano: 2013-11-03 20:45:01
Dodał: abecadlo

Re: Przełajowe ME: Słaby występ Polaków

A co te juniory z Polski , sraczki dostaly czy co -( pietra) .

Ale maja racje chlopaki , lepiej nie startowac niz wstyd Polsce przyniesc .
Jak ich starsi koledzy .

Ocena: +10 Głosów: 12

Dodano: 2013-11-04 10:36:58
Dodał: '~Anonim'

Re: Re: Przełajowe ME: Słaby występ Polaków

Na rowerach powinni wracac do domow . Tak jak to kiedys bywalo .
To najlepsza metoda wychowawcza i motywujaca , tak jak to kiedys bywalo !!!

wstyd dla pzkolu

Ocena: 0

Dodano: 2013-11-07 11:16:39
Dodał: '~obsejwejter'

..

fotki na fb sa? sa! wiec to najwazniejsze

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda