Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo przełajowe | Przełaj

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo przełajowe

Źródło:  "s24.pl"
Poniedziałek, 12 stycznia 2015

christopherjobb.de Przełaje: Krajowe mistrzostwa nie tylko w Polsce

(Fot. christopherjobb.de)
W ostatni weekend odbyły się nie tylko Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. Zawodnicy walczyli o medale także w innych krajach, gdzie przełaje cieszą się ogromną popularnością i zainteresowaniem.

W kilku przypadkach doszło do niezwykle ciekawych rozstrzygnięć. W Belgii wszystkich głównych faworytów pogodził Klaas Vantornout (Sunweb-Napoleon Games), który pokonał Toma Meeusena (Telenet-Fidea) oraz Wouta Van Aerta (Vastgoedservice-Golden Palace). Czwarte miejsce zajął Sven Nys (Crelan AA Drink), a piąty był Kevin Pauwels (Sunweb-Napoleon Games).


W Niemczech wielokrotny mistrz kraju, Philipp Walsleben (BKCP-Powerplus) zdobył "zaledwie" brązowy krążek. Lepsi okazali się nowy mistrz, Marcel Meisen (Corendon Kwadro) oraz Sascha Weber (CCT p/b Champion System). Za to w Holandii po koronę sięgnął faworyzowany Mathieu van der Poel (BKCP-Powerplus). Srebrny medal trafił do jego brata Davida (także BKCP-Powerplus), a brąz zgarnął Lars van der Haar (Giant-Alpecin).

Mistrzem Francji został Clement Lhotellerie, we Włoszech triumfował Marco Aurelio Fontana. Najlepszym Szwajcarem zgodnie z przewidywaniami został Julien Taramarcaz.

JG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda