Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo przełajowe | Przełaj

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo przełajowe

Źródło:  "s24.pl"
Sobota, 16 stycznia 2016

christopherjobb.de Przedostatnia odsłona przełajowego PŚ

(Fot. christopherjobb.de)
W niedzielę, kolarze specjalizujący się w przełajach wezmą udział w przedostatniej odsłonie Pucharu Świata w tej dyscyplinie odbywającej się w Lignieres. Utalentowany Mathieu van der Poel będzie miał silne wsparcie swojego utytułowanego dziadka, Raymonda Poulidora.

Mimo zwycięstw w takich wyścigach jak Milano-Sanremo czy Vuelta a Espana, Poulidor zapamiętany został przede wszystkim za sprawą swoich trzech drugich miejsc w klasyfikacji generalnej Tour de France. Teraz Francuz nie kryje dumy, że wnuk Mathieu odziedziczył jego geny.


- Oczywiście, że jestem z tego dumny - powiedział z rozmowie ze Sporza Poulidor. - Jest również jego starszy brat David, który był Mistrzem Holandii oraz otarł się o mistrzostwo świata, jako zawodnik kategorii U-23.

- David miał przed sobą wielką karierę, jednak dopiero wówczas zaczęliśmy dostrzegać potencjał Mathieu. Zaczął jeździć już, kiedy miał pięć czy sześć lat - wspominał Francuz. - Kiedy Mathieu miał pięć lat, wygrywał wszystko. Kiedy miał sześć lat, tak samo. Mając dwadzieścia lat, ciągle ze wszystkimi zwycięża. To niezwykłe.

- Wygrywa tak często, że pewnego dnia zapytałem, czy jeszcze potrafi powiedzieć, w ilu wyścigach triumfował. Odpowiedział, że musiało to być około 500. Ma już na swoim koncie trzy tytuły mistrza świata w przełajach oraz jeden w kolarstwie szosowym, co podkreśla, że jest kompletnym zawodnikiem. Jest szybki, dobrze jeździ w górach oraz potrafi ścigać się na czas.

Zapytany, czy van der Poel zamierza w najbliższym czasie związać swoje ambicje z kolarstwem szosowym Poulidor powiedział, że mimo wszelkich predyspozycji najprawdopodobniej jeszcze sezon lub dwa poświęci głównie przełajom.

- Jako junior został mistrzem świata i brał udział w kilku dużych wyścigach, w których obecni byli również kolarze elity. Podczas Tour of Belgium, Mathieu zajął trzecie czy czwarte miejsce za Gilbertem, To obiecujące.

- Jednak przełaje sprawiają mu tak dużą radość, że chce się im poświęcić przez najbliższe dwa czy trzy lata. Wtedy przestawi się na kolarstwo szosowe.

- Czy może zwyciężyć w wielkim tourze? Tego nie wiem. Mathieu wspina się znacznie lepiej niż Merckx, kiedy był w jego wieku. To obiecujące, jednak nie powinniśmy wybiegać zbyt daleko w przyszłość. Mam nadzieję, że zdrowie pozwoli mi na obserwowanie dalszych postępów moich wnuków - zakończył.

AG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

« Powrót do komentarzy
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Twój komentarz
Autor Tytuł Treść komentarza


Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda