Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo przełajowe | Przełaj

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo przełajowe

Źródło:  "s24.pl"
Niedziela, 14 grudnia 2008

Nys sportowcem roku


Specjalista kolarskich przełajów, Sven Nys, został uhonorowany tytułem sportowca roku Belgii w corocznej ceremonii jaka miała miejsce w niedzielę w belgijskiej miejscowości Oostende. Wśród kobiet zwyciężyła Tia Hellebaut.

Nys to jeden z najlepszych kolarzy przełajowych globu. Od kilku lat Belg bryluje na wyścigach Pucharu Świata a także cyklu Superprestige. W tegorocznym sezonie Nys zwyciężał już 10-krotnie. Był także 9. zawodnikiem wyścigu olimpijskiego cross country, w którym się nie specjalizuje.


W miniony weekend Nys odniósł zwycięstwo w zawodach cyklu GvA Trophee w Essen. Bezpośrednio przed otrzymaniem nagrody najlepszego sportowca roku, rywalizował także w zawodach w Overijse, gdzie był 3.

30-letnia Hellebaut to tegoroczna halowa mistrzyni świata w pięcioboju. Największym jej sukcesem jest jednak mistrzostwo olimpijskie z Pekinu w skoku wzwyż.

Drużyną roku została ogłoszona żeńska sztafeta 4x100 m., która podczas sierpniowych Igrzysk Olimpijskich wywalczyła srebrny medal.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda