Źródło:  "s24.pl"
Wtorek, 22 grudnia 2015

Godzina w Piekle III seria "Godziny w Piekle" dla Wasiuk i Bogusławskiego

(Fot. Godzina w Piekle)
Olga Wasiuk i Marceli Bogusławski byli najszybsi w elicie, w kolejnych zawodach przełajowych z cyklu "Godzina w Piekle" - Grand Prix Ziemi Lubelskiej. Zmagania zaliczane były do Pucharu Polski i rozegrane zostały na podobnej trasie, na której za kilka tygodni odbędą się mistrzostwa Polski.

Pierwsze miejsce wśród mężczyzn zajął Marceli Bogusławski (MTB Silesia Rybnik), drugi był Piotr Konwa (4F Scott Racing Team), a trzeci Kacper Szczepaniak (Szczepan - Bike).

Bogusławski wygrał klasyfikację generalną elity mężczyzn open "Godziny w Piekle" (42 pkt.) pokonując drugiego Bartosza Pilisia (Mayday Lublin) o 15 pkt. Trzecie miejsce na podium zajął Patryk Kostecki (Domin Sport) - 20 pkt. Najlepszym juniorem młodszym okazał się Maciej Borkowski (MGLKS Olimpijczyk Szczekociny), najlepszym młodzikiem Jakub Musialik (MGLKS Błękitni Paula-Trans). Klasyfikację MASTERS I + Cyclosport wygrał Marcin Kobiałka (Ośka Warszawa), klasyfikację MASTERS II + III - Grzegorz Tomasiak (Mayday Team Lublin), a klasyfikację Amator - Przemysław Koza (Merida Puławy).

Wśród pań przez wszystkie edycje "królowała" Olga Wasiuk (MTB Silesia Rybnik), która w Lublinie pokonała o prawie 3 minuty Magdalenę Hałajczyk (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) i o ponad 3 minuty Patrycję Lorkowską (GKS Cartusia Kartuzy). Wasiuk wygrała także klasyfikację generalną - 37,5 pkt. Drugie miejsce zajęła Martyna Klekot (Unipol Częstochowa) - 22 pkt., a trzecie Agnieszka Bacińska (Mayday Team Lublin) - 16. W kategorii juniorek młodszych wygrała Brygida Piersiak (Azalia Brzóza Król. Smak-Górno Poltino) - 33 pkt. Najlepszą młodziczką okazała się Zuzanna Flis (Azalia Brzóza Król. Smak-Górno Poltino).

W kategorii Dzieci wygrał Patryk Magierski (LLK LUKS Sławno). Drugie miejsce zajął Karol Ciechomski (Dazar Olimpic Piaseczno), a trzecie Paweł Staniak (Mayday Team Lublin).

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych podczas 3. edycji w Lublinie:

Dzieci: Patryk Magierski (LLK LUKS Sławno)

Młodzik: Aleksander Suszko (MLKS Baszta Bytów)

Młodziczka: Ewa Miłek (KCP Elzat Bieniasz)

Juniorka młodsza: Marta Jaskulska (LKK Warmia Biskupiec)

Junior młodszy: Wiktor Richter (Kross Racing Team)

Junior: Stanisław Nowak (LKS Iskra Głogoczów)

Juniorka: Patrycja Lorkowska (GKS Cartusia Kartuzy)

Kobiety elita: Olga Wasiuk (MGLKS Błękitni Paula-Trans)

Elita mężczyzn: Marceli Bogusławski (MTB Silesia Rybnik)

Masters I: Marcin Kobiałka (Ośka Warszawa)

Masters II, III: Mirosław Bieniasz (KCP Elzat Bieniasz), Sławomir Frejowski (MGLKS Olimpijczyk Szczekociny)

Amator: Adam Kawula

Wyniki końcowe wszystkich kategorii

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda