Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo przełajowe | Przełaj

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo przełajowe

Źródło:  "s24.pl"
Piątek, 8 stycznia 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański Faworyci o przełajowych MP

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Już od soboty najlepsi przełajowcy Polski wystartują w Lublinie w 79. Mistrzostwach Polski. Jak każda impreza, także ta ma swoich faworytów.

Przedstawiamy ich wypowiedzi przed czempionatem.


Olga Wasiuk (Błękitni Paula Trans Koziegłowy): - Szczytową formę przygotowuję na Mistrzostwa Świata, jednak w wyścigu o Mistrzostwo Polski będę w pełnej dyspozycji i nawet trudne warunki atmosferyczne nie są w stanie przeszkodzić mi w osiągnięciu zamierzonego celu. Myślę, że moje rywalki będą również doskonale przygotowane i rywalizacja na trasie będzie zacięta. Trasa jest dość szybka i interwałowa, po części uzależniona od pogody. W moich zmaganiach wspierać będzie mnie rodzina i kibice z Ełku.

Mariusz Gil: - Myślę, że będzie zacięta walka, kandydatów jest kilku. Moja dyspozycja nie jest najgorsza, dobrze przetrenowałem święta, ale po powrocie do kraju trochę zachłysnąłem się tym mroźnym powietrzem, ale do niedzieli powinno być dobrze. Nie znam trasy w Lublinie, wiem tylko, że jest płaska.

Bartosz Pilis (MAYDAY TEAM): - Moje szanse na tegorocznych Mistrzostwach Polski oceniam dość wysoko, ponieważ trasa bardzo mi odpowiada - jest szybka, mało techniczna, szeroka… co bardzo lubię i mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Moja aktualna dyspozycja jest bardzo dobra. Dawno nie czułem się tak dobrze na rowerze jak w ostatnich dniach. Na ostatnich wyścigach traciłem bardzo mało do głównych rywali, ale trasy nie odpowiadały moim preferencja. W tamtym tygodniu miałem aż trzy starty dlatego teraz przed mistrzostwami głównie trenuję szybkość i dużo odpoczywam. Mam też nadzieję, że nie będzie błota, którego się trochę obawiam. Ale moja aktualna dyspozycja jest naprawdę bardzo wysoka i myślę, że pojadę dobry wyścig. Trasa Mistrzostw Polski jest idealna jak dla mnie, płasko, trochę asfaltu, przeszkody - to co lubię - szybkie, dynamiczne wyścigi, w których ciągle zmienia się sytuacja. Miejmy nadzieję, że mróz się utrzyma, bo jeżeli nie, to może być zupełnie inne ściganie jak większość to sobie wyobraża - głębokie błoto i wtedy trzeba mieć naprawdę dużo energii, aby pojechać dobry wyścig.

Marceli Bogusławski (MTB SILESIA): - W Lublinie pojawią się na pewno wszyscy najmocniejsi zawodnicy naszego kraju, aby walczyć o koszulkę mistrzowską. Ja postaram się dać z siebie wszystko, aby osiągnąć jak najlepszy wynik i powalczyć o koszulkę Mistrza Polski w kategorii U-23. Do tej pory wszystko układało się pomyślnie, moje ostatnie starty były udane. Co do mojej dyspozycji to myślę, że idzie w dobrym kierunku i mam nadzieję, że na Mistrzostwach Polski wszystko pozytywnie ułoży się po mojej myśli. Trasa w Lublinie mi się podoba, miałem okazję już na niej startować w ostatniej edycji "Godziny w Piekle". Jest szybka, bardziej wymagająca fizycznie. Dość dużo odcinków prostych i kilka krótkich, stromych podjazdów. Jednak jaka będzie w dniu MP będzie zależne od warunków pogodowych.

Piotr Konwa: - Tegoroczny sezon przełajowy rozpocząłem trochę później niż reszta przełajowców, a wynikało to z tego, że traktuję go czysto treningowo. Jednak jak co roku, w styczniu na Mistrzostwa Polski jadę po to by walczyć o medal, tak samo jest i teraz. W tym roku poziom kolarstwa przełajowego znacząco się podniósł, jest kilku dobrych młodzieżowców i to z nimi w ten weekend nawiążę walkę o najwyższe lokaty w młodzieżowcach. W jakiej jestem formie przekonamy się już za kilka dni. W Katowicach razem z bratem pojechałem dobry wyścig, chociaż nie było tam wszystkich zawodników z czołówki, których prawdopodobnie odstraszyły mrozy, a tydzień wcześniej w Częstochowie z powodu wypadku nie ukończyłem wyścigu, także ciężko powiedzieć w jakiej jestem dyspozycji. Przepracowałem solidnie grudzień, aktualnie mam kilka dni luźniejszych na złapanie świeżości. Na trasie startowałem raz podczas trzeciej edycji "Godziny w Piekle". O trasie mogę powiedzieć tyle, że zmienia się z dnia na dzień. W sobotę była błotnista, a już następnego dnia było sucho i szybko. Wszystko na pewno zależy od pogody, nie jest wykluczone, że w dzień startu będzie leżał śnieg, a to zdecydowanie mi nie odpowiada. Preferuję trasy interwałowe pokroju ubiegłorocznej Mistrzostw Polski w Bytowie, tak więc wolałbym, żeby było błoto, które na pewno spowolni tempo wyścigu.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda