Źródło:  "s24.pl"
Wtorek, 30 grudnia 2014

vastgoedservice-goldenpalace.be Bpost Bank Trophy #6: Van Aert pokazuje moc

(Fot. vastgoedservice-goldenpalace.be)
Belg Wout van Aert (Vastgoedservice-Golden Palace) wygrał zawody przełajowe Azencross w Loenhout i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu Bpost Bank Trophy. Dla 20-letniego zawodnika była to już czwarta wygrana w sześciu dotychczasowych startach.

Van Aert większość dystansu pokonywał razem z Holendrem Mathieu van der Poelem (BKCP-Powerplus). Belg wykorzystał jednak jego błąd na przedostatniej rundzie i samotnie pomknął do mety po wygraną. Van der Poel musiał zadowolić się drugim miejscem, a trzecią pozycję zajął kolejny z Belgów, Tom Meeusen (Telenet-Fidea).

Najlepszego dnia nie miał Mariusz Gil (Project Cross), który w stawce 28 zawodników uplasował się na 25. pozycji. Polak na mecie zameldował się z ponad 7-minutową stratą do zwycięzcy.

W klasyfikacji generalnej całego cyklu Bpost Bank Trophy liczy się łączny czas z wszystkich zawodów. Van Aert jest zdecydowanym liderem, a do końca rywalizacji pozostały jeszcze dwa starty, najbliższy już 1 stycznia.

Wśród kobiet po zwycięstwo sięgnęła Czeszka Katerina Nash (Luna), która pokonała mistrzynię świata, Holenderkę Marianne Vos (Rabo Liv).

W kategorii orlików startował Remigiusz Gil (Project Cross). Młodszy brat Mariusza zajął 34. pozycję. Po wygraną sięgnął Belg Laurens Sweeck (Corendon-Kwadro).

młodszy brat? chyba bratanek jak już

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda