Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "MSiO"
Poniedziałek, 16 czerwca 2014

s24.pl/Dariusz Krzywański Zieliński: "Jedziemy żeby wygrać WSiO"

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Wyścig Solidarności i Olimpijczyków coraz bliżej. W ubiegłym roku najwyżej sklasyfikowanym polskim kolarzem był Kamil Zieliński z Las Vegas Energy Power Drink, która zmieniła głównego sponsora i dziś jeździ pod nazwą Mexller Team.

W tym roku do ekipy dołączył Mariusz Witecki, triumfator WSiO sprzed dwóch lat w barwach Bank BGŻ Team.


O planach kolarzy Mexller Team mówi Kamil Zieliński: – W ubiegłym roku pojechaliśmy na Wyścig Solidarności walczyć, a w tym jedziemy żeby wygrać. Jesteśmy dobrze przygotowani i mamy ponad dwa tygodnie do startu. Dziś trudno stwierdzić, kto będzie liderem naszej grupy czy ja, czy Artur Detko, czy Mariusz Witecki. Zobaczymy kto z nas najlepiej będzie się czuł, a pozostali włączą się do pomocy.

- Tegoroczna trasa jest zdecydowanie trudniejsza niż przed rokiem, dlatego różnice między zawodnikami będą większe niż na poprzednim wyścigu. Wtedy było zbyt płasko by na dobre rozerwać peleton i dlatego decydowały sekundy. Na dwóch ostatnich etapach będzie naprawdę mocne ściganie. Wszyscy górale poczekają żeby walczyć na podjazdach pod Zamek Kamieniec, bo to najtrudniejszy odcinek trzeciego dnia imprezy. Jeśli wcześniej peleton nie porozrywa się na rantach z powodu silnego wiatru, to właśnie tam powinny rozstrzygnąć się losy etapu, a nawet wyścigu. Na podjeździe pod zamek można śmiało uzyskać minutę przewagi, a kto ma dużo fantazji i nie boi zjeżdżać po krętych, wąskich drogach może uzyskać drugą minutę na siedmiokilometrowej trasie do Krosna (pętla będzie pokonywana przez zawodników trzykrotnie – przyp. red.). Należę do kolarzy, którzy nie boją się dużych prędkości, więc na pewno sobie poradzę. Jestem naprawdę dobrej myśli przed wyścigiem.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda