Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "Domin Sport"
Poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Domin Sport Zieliński i Pawlak mistrzami Polski w kryterium

(Fot. Domin Sport)
Kamil Zieliński i Tobiasz Pawlak, dwaj zawodnicy ekipy Domin Sport, sięgnęli po tytuły mistrzów Polski w kryterium ulicznym. Zieliński triumfował w elicie mężczyzn, Pawlak był najlepszym młodzieżowcem.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w kryterium obejmowały eliminacje w Dzierżoniowie, Częstochowie, Miliczu, Mrągowie oraz finał w Warszawie podczas Memoriału Stanisława Królaka. Ostatnie kryterium w Warszawie padło łupem Kamila Gradka (ActiveJet), ale w klasyfikacji generalnej triumfowali podopieczni Andrzeja Domina.


Kamil Zieliński założył koszulkę mistrza kraju w kategorii elity mężczyzn. Drugie miejsce wywalczył Andrzej Bartkiewicz (Whistle Eskom Ziemia Brzeska), a trzeci był klubowy kolega Zielińskiego - Tobiasz Pawlak.

Wśród orlików tytuł mistrzowski zapewnił sobie właśnie Pawlak, a podium dopełnili dwaj zawodnicy CCC Sprandi Polkowice, Eryk Latoń i Piotr Brożyna.

- Tytuł mistrza kraju to bardzo dobre zwieńczenie kończącego się powoli sezonu - komentował Tobiasz Pawlak. - Do startu w Memoriale Królaka mogliśmy przystąpić spokojniej, ponieważ Kamil właściwie miał już pewność zdobycia koszulki, a ja również byłem na prowadzeniu. Pozostawało pilnować kolegów z ekipy CCC. Kluczowy był dla nas start w Miliczu, tam uciekliśmy razem z Kamilem oraz Andrzejem Bartkiewiczem i nazbieraliśmy sporo punktów. Dziękuję za wsparcie całej grupie Domin Sport i przede wszystkim naszemu dyrektorowi Andrzejowi Dominowi - kończy Pawlak.

- Cieszę się, że zgarnęliśmy obie koszulki mistrzowskie - mówił Kamil Zieliński. - Po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy zgraną ekipą. Zawsze możemy na siebie liczyć i to się sprawdza.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: +1 Głosów: 1

Dodano: 2015-08-26 22:35:41
Dodał: '~Anonim'

Re: Zieliński i Pawlak mistrzami Polski w kryterium

Gratulacje!!! Andrzej Domin najbardziej uczciwy człowiek w Polskim kolarstwie

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda