Źródło:  "s24.pl"
Niedziela, 3 lipca 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański WSiO: Dobry występ Domin Sport

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Drużyna Domin Sport wygrała klasyfikację drużynową podczas 27. edycji Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Podopieczni Andrzeja Domina zaprezentowali się najlepiej spośród 22 zespołów, które stanęły na starcie 4-dniowej rywalizacji.

Wygraną w klasyfikacji drużynowej kolarze Domin Sport zagwarantowali sobie na ostatnim, najtrudniejszym etapie "Solidarki" z Tarnobrzegu do Krosna. O podium otarł się zwycięzca WSiO sprzed 2 lat, Kamil Zieliński, a bardzo dobrze pojechali Artur Detko i Dominik Oborki. Ten pierwszy walczył na premiach lotnych etapów dwukrotnie zdobywając bonifikaty czasowe i finiszował blisko czołowej dziesiątki w Łodzi. Na finałowych 3 kilometrach czwartego etapu do Kielc, niestety uczestniczył w groźnie wyglądającej kraksie. Na szczęście obyło się bez poważniejszych konsekwencji. Blisko top 10 etapu był także Oborski - 11. miejsce w Kutnie.

Nagroda w postaci dekoracji na zakończenie WSiO powędrowała do ekipy Klein Constantia, ale to właśnie kolarze Domin Sport byli najlepszą drużyną 27. edycji Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków.

głosów: 1

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda