Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Wtorek, 1 listopada 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański Wibatech 7R Fuji Team przygotowuje się do sezonu

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Wibatech 7R Fuji Team, bo tak od nowego sezonu będzie nazywała się drużyna Wiesława Ciasnochy przygotowuje się do sezonu. Po ogłoszeniu nowego tytularnego sponsora poznaliśmy także nazwisko pierwszego kolarza, który dołączy do kontynentalnej ekipy w 2017 roku.

7R Logistic S.A to dynamicznie rozwijająca się firma w branży logistyczno – przemysłowej, która specjalizuje się w przygotowywaniu, realizacji oraz zarządzaniu nowymi obiektami magazynowymi. 7R od 2015 roku promuje się poprzez sponsoring sportowy, wspierając amatorską grupę kolarską 7R Logistic Politechnika Gdańska oraz zespoły narciarzy i biegaczy, a od nowego sezonu będzie dotować team niebiesko-czarnych.


Po pozyskaniu nowego strategicznego sponsora Wiesław Ciasnocha rozpoczął kompletowanie składu na sezon 2017. Pierwszym wzmocnieniem będzie Wojciech Sykała, utalentowany 22-letni zawodnik, który wychował się u Piotra Brońskiego w Tarnovi Tarnowo Podgórne.

- Jestem szczęśliwy, że pierwszy rok w zawodowym peletonie będę jeździł w tak znakomitym teamie, jakim jest Wibatech 7R Fuji. To profesjonalna, dobrze zorganizowana i mocna drużyna, z dużym potencjałem i o mocnej, stabilnej kondycji finansowej, co jest bardzo ważne w sytuacji, kiedy upadają kolejne ekipy kolarskie. Chcę podziękować wszystkim moim dotychczasowym trenerom, ale przede wszystkim panu Wiesławowi, za to, że umożliwił mi rozwijanie kariery w jego teamie. Wierzę, że będę bardzo przydatnym zawodnikiem i mocny punktem zespołu – mówił popularny ”Syku”.

Sykała mimo 22 lat ma już w swoim dorobku kilka wartościowych rezultatów, zarówno na krajowym podwórku, jak i za granicą. Wojtek jest dwukrotnym Mistrzem Polski w jeździe indywidualnej na czas w juniorach, a w 2012 roku triumfował w klasyfikacji generalnej prestiżowego Wyścig Dookoła Korsyki. Będąc na stażu we francuskich grupach amatorskich, jako orlik wygrał mniejsze lokalne wyścigi, pokazując, iż dobrze czuje się w każdym terenie i potrafi walczyć zarówno jako lider, jak również poświęcić się dla dobra drużyny.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

« Powrót do komentarzy
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Twój komentarz
Autor Tytuł Treść komentarza


Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda