Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Niedziela, 29 marca 2015

CCC Sprandi Polkowice Volta a Catalunya dla Porte. Aktywny Rutkiewicz!

(Fot. CCC Sprandi Polkowice)
Australijczyk Richie Porte (Team Sky) wygrał 95. edycję Volta a Catalunya UCI World Tour. Ostatni etap w Barcelonie padł łupem Alejandro Valverde (Movistar), a większość odcinka oczy polskich kibiców cieszył uciekający Marek Rutkiewicz (CCC Sprandi Polkowice).

Na ostatnich rundach, już po zlikwidowaniu 3-osobowej ucieczki z Polakiem w składzie, swoich sił próbował jeszcze Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice), który bardzo długo utrzymywał się w czołówce.


Ostatecznie etap wygrał Valverde, przed Bryanem Coquardem (Team Europcar) i Sergiejem Czernieckim (Katiusza).

W klasyfikacji generalnej Porte wyprzedził Valverde o 4 sekundy, Domenico Pozzovivo (Ag2R) o 5, Alberto Contadora (Tonkoff Saxo) o 7 i piątego Rigoberto Urana (Etixx-Quic Step) o 18.

Dzięki tej wygranej Porte utrzyma prowadzenie w klasyfikacji indywidualnej rankingu UCI World Tour.

Doskonale w tym wyścigu zaprezentowali się Polacy z CCC Sprandi Polkowice, ekipy której przewodzili dyrektorzy sportowi Piotr Wadecki i Robert Krajewski. Najpierw Maciej Paterski w pięknym stylu wygrał 1. etap i przez dwa dni nosił koszulkę lidera tej imprezy. Paterski był także trzeci na przedostatnim etapie po tym jak ucieczka z nim w składzie dojechała do mety.

Swoich sił w ucieczkach próbował także Marek Rutkiewicz, ale nie miał tyle szczęścia co kolega z ekipy. Popularny "Rutek" miał swoje 5 minut podczas ostatniego etapu na ulicach Barcelony, kiedy przez większość odcinka znajdował się na czele wyścigu wraz z dwoma towarzyszami ucieczki. Co prawda jego akcja nie dojechała do mety, ale był widoczny, promował polskie kolarstwo, ekipę i sponsora, a przede wszystkim stracił anonimowość, co jest bardzo ważne w tak świetnie obsadzonym wyścigu.

TP Mini sondaż

Podobał Ci się występ CCC Sprandi Polkowice w tym wyścigu?

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda