Źródło:  "CCC Sprandi Polkowice"
Wtorek, 26 kwietnia 2016

s24.pl/Tomasz Piechal Tour of Croatia: Victor de la Parte na podium generalki

(Fot. s24.pl/Tomasz Piechal)
Victor de la Parte zakończył etapowy wyścig Tour of Croatia na 3. miejscu klasyfikacji generalnej, a tuż za podium uplasował się drugi z kolarzy CCC Sprandi Polkowice, Felix Grossschartner.

Ostatni etap wyścigu był stosunkowo płaski i kończył się pagórkowatymi rundami w Zagrzebiu. Wcześniej jednak zaplanowano dwie premie lotne, na których David de la Parte chciał wywalczyć sekundy bonifikaty, by awansować na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Realizację planu utrudniła jednak 6-osobowa ucieczka, w której nie było nikogo z „pomarańczowych”. Nie przetrwała ona jednak na czele zbyt długo, gdyż została skasowana 100 kilometrów przed końcem. Wcześniej zbudowała ok.2,5-minutową przewagę.

W kolejnej akcji wzięła udział inna „piątka”. Tym razem peleton również nie pozwolił oderwać się żadnemu z „pomarańczowych”. Ta akcja też została skasowana, jednak dopiero na ulicach Zagrzebia, a ostatni uciekinierzy zostali schwytani na finałowym kilometrze.

Na metę wjechała mocno przerzedzona grupa, w której znaleźli się dwaj liderzy CCC Sprandi Polkowice – De la Parte i Felix Grosschartner. Dzięki temu zapewnili sobie utrzymanie swoich pozycji w generalce – odpowiednio 3. i 4. miejsce. Koszulkę lidera obronił Matija Kvasina (Synergy Baku) oraz Jesper Hansen (Tinkoff) zachował swoją 2.lokatę.

Etap padł łupem Sondre Holsta Engera (IAM Cycling), który pokonał Edwarda Theunsa (Trek – Segafredo) i Timothy’ego Duponta (Verandas Willems Cycling Team). 11. lokatę wywalczył Maciej Paterski.

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda