Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "CCC Sprandi Polkowice"
Niedziela, 30 października 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański ToH: Przemysław Niemiec drugi w klasyfikacji końcowej

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) utrzymał drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour of Hainan 2016. Po zwycięstwo sięgnął Alexey Lutsenko (Astana Team), a na ostatnim etapie po sukces etapowy sięgnął Max Walscheid (Giant-Alpecin).

Ostatniego dnia zmagań w 11.edycji Tour of Hainan, kolarze zmierzyli się ze 88-kilometrową trasą z Qiongzhong do Xinglong. Etap był w przeważającej części płaski i w programie była tylko jedna premia górska, 4.kategorii, 15 kilometrów przed metą. Spodziewany był zatem finisz z dużej grupy. Branislau Samoilau przystąpił do tego odcinka na 15.miejscu w generalce.


Patryk Stosz spróbował po raz ostatni w sezonie 2016 odważnego ataku na początku etapu, odrywając się z trójką innych kolarzy: Zhang Zheng (Wisdom – Hengxiang Cycling Team), Olekxiy Kasianov (Jilun Shakeland Cycling Team) i Andrii Bratashchuk (Kolss BDC Team). Ekipy sprinterskie nie chciały ich jednak odpuścić i pozwoliły uciekinierom na uzyskanie tylko niewielkiej przewagi, na poziomie 1:30.

Ok. 40 kilometrów przed metą doszło do pęknięcia w peletonie, a kolarze CCC Sprandi Polkowice byli bardzo licznie reprezentowali na czele. Nadawali mocne tempo, by grupka z tyłu nie dołączyła. Niestety żadna inna drużyna nie włączyła się w pracę i wszystko się zjechało.

30 kilometrów przed metą Stosz oraz dwóch innych uciekinierów zostało wchłoniętych, a do samotnie prowadzącego Kasianova dołączyli Thomas Vaubourzeix (Delko Marseille Provence KTM) i Liu Jianpeng (Wisdom – Hengxiang Cycling Team). Grupa zasadnicza była jednak mocno rozpędzona i złapała także tych atakujących.

Tak jak wszystkie poprzednie płaskie etapy Tour of Hainan, także i ten zakończył się masowym sprintem. I po raz piąty najszybszy był Max Walscheid (Giant-Alpecin), który na kresce pokonał Roberto Ferrariego (Lampre – Merida) i Brentona Jones (Drapac Professional Cycling). Pomimo agresywnej jazdy w ucieczce, Patryk Stosz miał wciąż wystarczająco mocy w nogach, by finiszować na 14.miejscu, najwyższym spośród „pomarańczowych”.

Najlepszy z pomarańczowych - Branislau Samoilau, ukończył 9-dniowe zmagania na 15.miejscu w klasyfikacji generalnej. Cały wyścig padł łupem Alexey’a Lutsenko (Astana).

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

« Powrót do komentarzy
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Twój komentarz
Autor Tytuł Treść komentarza


Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda