Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "CCC Sprandi Polkowice"
Sobota, 18 czerwca 2016

s24.pl/Tomasz Piechal TdS: Grossschartner i De la Parte znakomici na czas

(Fot. s24.pl/Tomasz Piechal)
Po wczorajszym znakomitym występie duetu CCC Sprandi Polkowice w górach, również na 8.etapie Tour de Suisse – jeździe indywidualnej – dwójka „pomarańczowych” zameldowała się w ścisłej czołówce. Czasy Felixa Grossschartnera i Victora de la Parte pozwoliły im zająć miejsca w pierwszej „15”.

Na przedostatnim etapie Tour de Suisse w Davos, do pokonania było 16,8 kilometra, a trasa było pofałdowana. Zawodnicy startowali w kolejności odwrotnej do zajmowanych miejsc w klasyfikacji generalnej, zatem jako pierwszy z „pomarańczowych” wystartował Jarosław Marycz, a jako ostatni Victor de la Parte, który w generalce zajmował 13.miejsce.


Znakomicie w walce z czasem zaprezentował się Felix Grosschartner, który zajął 11. miejsce, tracąc do zwycięzcy, Iona Izagirre (Movistar) 34 sekundy. Austriak pokonał m.in. mistrza świata, Vasila Kiryienkę (Team Sky). - Wczoraj czułem się kiepsko, więc postanowiłem trochę odpuścić i spróbować dzisiaj pojechać mocno. I faktycznie, nogi były silne i wiedziałem, że osiągam dobre czasy. Nie wiedziałem jednak jaki to da finalny wynik. Ostatecznie uplasowałem się na 11.miejscu, co mnie zaskoczyło, bo nie uważam się za czasowca – powiedział Felix Grossschartner. – Na pewno sprzyjała mi dzisiaj trasa. Było kilka bardzo technicznych, ale też szybkich zjazdów. W młodości trenowałem narciarstwo, więc dobrze sobie radzę z braniem zakrętów przy wysokiej prędkości. Też duży fragment czasówki prowadził pod górę, co przy mojej wadze również było dla mnie korzystne.

Tylko 4 „oczka” niżej uplasował się drugi z zawodników CCC Sprandi Polkowice, Victor de la Parte (strata 49 sekund). Dzięki temu wynikowi Hiszpan przeskoczył o jedno miejsce w klasyfikacji generalnej i przed ostatnim etapem plasuje się na 12.miejscu. Traci do lidera Miguela Angela Lopeza (Astana) 5:42.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: +1 Głosów: 1

Dodano: 2016-06-18 21:00:15
Dodał: '~Anonim'

Re: TdS: Grossschartner i De la Parte znakomici na czas

a Bodnar to .uj??

Ocena: 0

Dodano: 2016-06-19 08:01:45
Dodał: '~kolarz'

Re: TdS: Grossschartner i De la Parte znakomici na czas

Komuś tu się zapomniało, że to Polski portal i kibiców najbardziej interesują wyniki Polaków.......... A Maciej Bodnar to Polak!!!

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda