Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "CCC Sprandi Polkowice"
Piątek, 17 czerwca 2016

s24.pl/Tomasz Piechal TdS: Dobra jazda CCC na królewskim etapie

(Fot. s24.pl/Tomasz Piechal)
Dwóch kolarzy CCC Sprandi Polkowice, Victor de la Parte i Jan Hirt ukończyli „królewski etap” Tour de Suisse w pierwszej „10”.

Etap 7. był najdłuższym w tegorocznym Tour de Suisse i liczył 224 kilometry. Na ten dzień zaplanowano dwie premie górskie najwyższej kategorii HC – Hochtannbergpass na 85.kilometrze oraz na szczycie być może najtrudniejszego podjazdu w tegorocznej edycji – w austriackim ośrodku narciarskim w Solden. Właśnie tam usytuowana była meta zmagań.


Długi dystans i wymagające góry nie przeraziły dwójki uciekinierów – Matthiasa Brändle (IAM Cycling) i Iljo Keisse (Etixx Quick Step). Odjechali oni na ok. 13 minut, ale peleton nigdy tą przewagą się nie przejął, zdając sobie sprawę z ciężkiej końcówki. Przez pewien czas w czołówce jechał również Antwan Tolhoek (Roompot – Oranje Peloton). Doskoczył on do dwójki po solowej pogoni, ale ta akcja mocno go wymęczyła i zapłacił później za nią odpadnięciem od ucieczki.

Brändle i Keisse rozpoczęli ostatni podjazd z zapasem 8 minut, ale podczas wspinaczki ta wartość szybko topniała. Keisse został doścignięty 7 kilometrów przed szczytem, a Brändle wytrzymał na czele 2 kilometry więcej.

Mocne tempo w głównej grupie zdecydowanie przerzedziło stawkę, ale naturalną selekcję przetrwało dwóch przedstawicieli CCC Sprandi Polkowice – Jan Hirt i najwyżej sklasyfikowany „pomarańczowy” Victor de la Parte. Pierwszy z nich zaprezentował się w Sodlen ze znakomitej strony również przed rokiem, gdy zameldował się na szczycie na 7.miejscu.

Z ich grupki, 4km przed metą zwycięski atak przeprowadził Tejay van Garderen (BMC Racing). Wjechał on na metę samotnie, a 16 sekund za nim na szczyt „wdrapali” się Migual Angel Lopez (Astana) i Warren Barguil (Giant Alpecin).

Zarówno De la Parte, jak i Hirt uplasowali się w czołowej „10”, przyjeżdżając odpowiednio na 9. i 10.miejscu. Przekroczyli metę z tym samym czasem, 59 sekund za zwycięzcą. Hiszpan awansował na 13. miejsce i traci do nowego lidera, Barguila, 5:32.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: 0

Dodano: 2016-06-18 09:16:24
Dodał: '~dyrektor'

Re: TdS: Dobra jazda CCC na królewskim etapie

SZmyd??

Ocena: 0

Dodano: 2016-06-18 10:01:10
Dodał: '~meister'

Re: Re: TdS: Dobra jazda CCC na królewskim etapie

hejka a co Sylwas to cale CCC,daj spokoj temu kolarzowi swoje przejechal i jak noga niepodaje to niepowinno sie zaraz krytykowac 2 miesiace nic nie jezdzil wiec skad ma byc ta forma z kad sie pytam z szacunkem pozdrawiam ex !!!amator

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda