Źródło:  "Informacja prasowa"
Niedziela, 19 czerwca 2016

s24.pl/Tomasz Piechal TdS: De la Parte 11. w generalce

(Fot. s24.pl/Tomasz Piechal)
Victor de la Parte zakończył Tour de Suisse zajmując 9. miejsce na ostatnim etapie oraz 12. w końcowej klasyfikacji generalnej. Najlepszy z Polaków - Paweł Cieślik (VERVA ActiveJet Team), sklasyfikowany został na 14. miejscu.

Ostatni etap początkowo miał liczyć 117 kilometrów, ale z powodu mocno niesprzyjającej pogody został skrócony do zaledwie 57 kilometrów. Z programu wypadł pierwszy podjazd kategorii HC, Albulapass, ale wciąż do pokonania było niezwykle długie i strome wzniesienie Fluelapass (HC), ze szczytem 17 kilometrów przed metą.

Zgodnie z oczekiwaniami, z powodu krótkie dystansu, tempo było niezwykle wysokie od samego startu. Pomimo tego Maciej Paterski starał się oderwać od peletonu, kontratakując za 3-osobową czołówką, w której jechali Maximilano Richeze (Etixx-Quick Step), Magnus Nielsen (Orica GreenEDGE) i Jesper Stuyven (Trek – Segafredo). Niestety kolarz CCC Sprandi Polkowice nie zdołał przeskoczyć do prowadzącego trio.

Ucieczka nie utrzymała się na czele zbyt długo, gdyż została skasowana na początku podjazdu Fluelapass. Tam też dokonała się mocna selekcja w grupie zasadniczej i została ona przerzedzona do kilkunastu kolarzy. Wśród nich był najwyżej sklasyfikowany kolarz polkowickiego zespołu, Victor de la Parte. Nie tylko był on w stanie utrzymać tempo najlepszych, ale też sam zaatakował tuż przed szczytem i zameldował się na nim na 2.miejscu. Przed nim był tylko lider wyścigu, Miguel Angel Lopez (Astana), który prowadził samotnie z niewielką przewagą.

Na śliskim i mokrym zjeździe prowadzącym do mety Hiszpan stracił trochę do czołówki, ale zdołał utrzymać miejsce w czołowej „10”. Zajął na kresce 9.lokatę i zapewnił sobie 12.pozycję w klasyfikacji generalnej (ze stratą 6:38).

Ostatni odcinek padł łupem Jarlinsona Pantano (IAM Cycling), który wygrał po sprincie z 7-osobowej grupki z faworytami do końcowego triumfu. Kolumbijczyk wyprzedził na kresce Sergey’a Chernetskiego (Katusha) i Iona Izagirre (Mocistar). 4. był Lopez, który mógł świętować wygraną w końcowym zestawieniu.

CCC Sprandi Polkowice, poza wysokim miejscem De la Parte w generalce oraz podium Macieja Paterskiego na jednym z etapów, przywiezie do Polski również 4. lokatę w klasyfikacji drużynowej. Drugi z naszych teamów - VERVA ActiveJet Team zmagania kończy z 14. miejscem w generalce Pawła Cieślika, a także 20. Jordi Simona.

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda