Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Wtorek, 7 października 2014

s24.pl/Dariusz Krzywański Sylwester Janiszewski wraca do gry

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Sylwester Janiszewski to kolejny zakontraktowany kolarz przez Wiesława Ciasnochę do Wibatech Fuji na 2015 rok. To już trzeci kolarz tworzącej się praktycznie na nowo polskiej ekipy kontynentalnej.

- Cenię Sylwka Janiszewskiego i uważam, że po tym wszystkim co się wydarzyło, zasługuje on na drugą szansę - powiedział Wiesław Ciasnocha.


Sylwester Janiszewski, były kolarz CCC Polsat Polkowice jest trzeci zawodnikiem Wibatech Fuji. Liderem ekipy będzie Jacek Morajko, a umowę z Ciasnochą podpisał także Przemysław Sobieraj.

- Cieszę się, że bardzo, że Wiesław Ciasnocha dał mi szansę. Podpisaliśmy kontakt na rok - powiedział s24.pl Sylwester Janiszewski. - Jakiś czas temu otworzyłem swoją pizzerię z dziewczyną, w mojej miejscowości - Cybince. Prowadziliśmy ją około pięciu miesięcy. Szło przyzwoicie, ale za każdym razem, praktycznie codziennie, jak widziałem chłopaków jeżdżących na treningi, to bardzo tęskniłem za kolarstwem. W końcu zamknąłem biznes i postanowiłem, że chcę wrócić - dodał.

- W zeszłym roku co prawda jeździłem na rowerze, ale nie zbyt systematycznie. Ćwiczyłem także na siłowni. Z początkiem tego roku wróciłem na rower i zacząłem systematycznie trenować. I tak jest od dziewięciu miesięcy - stwierdził Janiszewski. - Do końca roku treningowo jestem zdany na siebie, ale w listopadzie mam dostać rower od ekipy i potrzebny sprzęt. To na pewno mi pomoże.

- Ambicje mam duże. Chce znów walczyć na finiszach i pokazać chłopakom, że nie zapomniałem jak się ściga. Czuję się dobrze na rowerze. Wiadomo, że jeszcze mi trochę brakuje, ale do sezonu będzie dobrze - zakończył Janiszewski.

Jak już informowaliśmy grupa Wibatech Fuji (plus trzeci sponsor w nazwie) w sezonie 2015 zostanie gruntownie przebudowana. Wiesław Ciasnocha wraz z Waldemarem Mrozkiem zajmą się polską częścią ekipy. Drugim członem zaopiekują się: Otto Peter (Niemcy) i Mario Wauch (Austria). Ci dyrektorzy sportowi odpowiadać będą za niemiecko-austriacką część zespołu, która będzie głównie ścigać się w tych krajach oraz w Szwajcarii. Składy będą się także mieszać miedzy sobą, ale to będzie ustalane na bieżąco w miarę potrzeb.

Skład całej ekipy będzie znany do końca października. Sezon przygotowań do sezonu 2015 Wibatech Fuji zacznie prawdopodobnie w lutym w Chorwacji.

TP

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda