Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "CCC Sprandi Polkowice"
Wtorek, 26 lipca 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański Skład CCC Sprandi Polkowice na Wyścig dookoła Mazowsza

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Po krótkie przerwie od startów, grupa CCC Sprandi Polkowice powraca do ścigania w Wyścigu dookoła Mazowsza. Impreza ta znana jest z płaskich, szybkich i wietrznych etapów.

Dyrektor sportowy na ten wyścig, Tomasz Brożyna, będzie miał do dyspozycji kilka wariantów taktycznych, w zależności od sytuacji w wyścigu, w klasyfikacji generalnej oraz dyspozycji dnia. Grzegorz Stępniak, Bartłomiej Matysiak, Eryk Latoń i Alan Banaszek są zawodnikami o sporych umiejętnościach sprinterskich i których stać na zwycięstwo etapowe. Najprawdopodobniej liderem będzie wytypowany ten kolarz, który będzie wyżej w generalce po prologu.


Sprinterzy będą mogli liczyć na wsparcie Nikolay’a Mihaylova i Tomasza Kiendysia. Pierwszy z nich, triumfator rozgrywanej przed kilkoma tygodniami rumuńskiej etapówki Sibiu Cycling Tour, jest znany ze swojej ponadprzeciętnej jazdy na czas. Natomiast drugi świetnie radzi sobie na tzw. rantach i będzie silnym wsparciem dla lidera, gdy trzeba będzie zmierzyć się z bocznym wiatrem.

Wyścig dookoła Mazowsza rozpocznie się od 2,5-kilometrowej prologu na torze wyścigów konnych w Warszawie-Służewcu. Po nim odbędą się trzy płaskie etapy, które powinny zakończyć się masowym sprintem.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Wyścig Dookoła Mazowsza (27-30 lipca, 2.2): Bartłomiej Matysiak, Grzegorz Stępniak, Eryk Latoń, Nikolay Mihaylov, Tomasz Kiendyś, Alan Banaszek.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda