Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "CCC Sprandi Polkowice"
Sobota, 9 lipca 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański Sibiu: Trzech „pomarańczowych” w top 10 czasówki

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Trzech kolarzy CCC Sprandi Polkowice ukończyło górską czasówkę, 3.etap Sibiu Cycling Tour, w czołowej „10”. Wśród nich był lider generalki, Nikolay Mihaylov i umocnił się on na prowadzeniu.

Początek jazdy indywidualnej miał miejsce przy wodospadzie Bâlea Cascada na wysokości 1620m nad poziomem morza, a meta usytuowana była przy jeziorze Bâlea Lac (2040 m n.p.m.). Czasówka liczyła 6,8 kilometra, a na ten dystans składało się 13 tzw. agrafek. Średnie nachylenie wynosiła 6,18%, a końcówka prowadziła po otwartym terenie, nad linią lasu.


Pierwszym „pomarańczowym” który zmierzył się z tym podjazdem był Jakub Kaczmarek, a jako ostatni wystartował lider wyścigu, Nikolay Mihaylov. Był on najszybszym z „pomarańczowych”, choć również Branislau Samoilau i Davide Rebellin odnotowali bardzo dobre rezultaty. Uplasowali się oni odpowiednio na 5., 6. i 8 pozycji, tracąc 27, 29 i 35 sekund do zwycięzcy. Jako, że główni rywale Bułgara w walce o końcowy triumf ukończyli zmagania ze słabszym czasem, Mihaylov powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej.

Czasówkę, z wynikiem 16:20:17, wygrał Kiri Podznyakov (Synergy Baku Cycling Project) pokonując Alessio Talianiego (Androni Giocattoli – Sidermec ) i Serghei’a Tvetcova (Androni Giocattoli – Sidermec) o 6 i 10 sekund.

Jutro ostatni etap wyścigu. Kolarze ścigać się będą na pofałdowanej trasie wokół Sibiu.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda